Az Orosz nyelv napja Pécsen

Az Orosz nyelv napja Pécsen

2017.június 6-n 15:00 órától a Pécsi Orosz Központ, a Pécsi Tudományegyetemmel, a Pécsi Magyar-Orosz Társasággal, valamint a Pécsi Ruszin Nemzetiségi Önkormányzattal karöltve ünnepli az Orosz nyelv napját.

A rendezvény folyamán sor kerül a Pécsi Tudományegyetem, illetve a Kantoni Egyetem (Kína) Ki tud többet Oroszországról c. vetélkedőjének eredményhirdetésére 15:00-kor a pécsi Széchenyi téren.

15:15-től kezdődik az Olvassunk Puskint! maraton, melynek során különböző nyelven hangoznak el a költőóriás versei.

A fent említett két rendezvény esőhelyszíne a A Pécsi Orosz Központ (Ifjúság útja 6.)

18:00 órától veszi kezdetét egy orosz koncert, melyen Puskin versei, valamint orosz zeneszerzők darabjai csendülnek fel a pécsi Civil Közösségek Házában.

Várunk minden szavalni és felolvasni vágyót a Széchenyi térre bármilyen nyelven!

2017. június 06. 15:00
változó