Díszdoktoravató Ünnepi Szenátusi Ülés - Egyetemi kitüntetés

A Pécsi Tudományegyetem Díszdoktoravató Ünnepi Szenátusi Ülést tartott a Magyar Tudomány Napja alkalmából november 8-án. Az ünnepségen két új díszdoktor avatására és egyetemi kitüntetések átadására is sor került.

A díszdoktorrá avatott két nemzetközi szinten is komoly elismeréssel bíró professzor mindegyike évtizedek óta szoros együttműködésben dolgozik a PTE-vel. Saját tudományterületükön és a PTE karaival közösen végzett munkájukkal komoly szolgálatot tettek az egyetemnek, illetve a magyar tudománynak.

A rendezvényen egyetemi kitüntetések átadására is sor került:

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa kimagasló vezetői tevékenységük elismeréseként a Pécsi Tudományegyetem arany emlékgyűrűjét adományozta Dr. Fischerné Dr. Dárdai Ágnes, a Bölcsészettudományi Kar Professor Emeritája részére, aki 1999-2018 között töltötte be az Egyetemi Könyvtár főigazgatói tisztségét.

Gratulálunk, és további sikereket kívánunk!