Dr. Wild Katalin kapta a 2016. évi Lenau Díjat.

Egyöntetű szavazással a Pécsi Tudományegyetem germanisztika professzor asszonyának, Dr. Wild Katalinnak ítélte a Nikolaus Lenau Közművelődési Egyesület elnöksége a 2016. évi Lenau Díjat.

A Lenau Kulturális Díjat 1991-ben alapították. Azon bel- és külföldi személyek vehetik át a kitüntetést, akik elévülhetetlen érdemeket szereztek a magyarországi német népcsoport szolgálatában.

Dr. Wild Katalint 1990-ben egyetemi docenssé nevezték ki,  majd 1994-ben átvette a Német Tanszék vezetését, amelyet egészen 2006-ig irányított. Az ő kezdeményezésére jött létre a Pécsi Tudományegyetemen a Nemzetiségi Német Tanszék, Magyarországon elsőként. 2000-ben habilitált. A témája a dél magyarországi fuldai nyelvjárások komplex nyelvi analízise.

A tudományos tevékenysége mellett számos oktatási segédanyag elkészítésében működött közre. Részt vett a rendszerváltás utáni első tanterv néprajzi részének a kidolgozásában, számos magyarországi német kiadvány szerzője és társszerzője.

Teljes cikk