Elhunyt Prof. Dr. Jerzy Wyrozumski

Szomorúsággal adjuk hírül, hogy egyetemünk díszdoktori

Prof. Dr. Jerzy Wyrozumski

2018. november 3-án elhunyt.

Dr. Jerzy Wyrozumski professzor 1930-ban született Trembowlában. Tevékenysége egyetemi tanulmányaitól kezdve a krakkói Jagelló Egyetemhez fűzik. Az 1950-55 közötti egyetemi tanulmányokat követően folyamatosan az egyetem oktatója. 1963-ban szerzett egyetemi doktori oklevelet, 1968-ban habilitált. 1977-től 2000-ig a Középkori Lengyel Történeti Tanszék vezetője volt. Közben 1977 és 1981 között a Történeti Intézetet is igazgatta. 1981 – 1987 között a Bölcsészettudományi Kar dékánja, 1987 – 1990 között az egyetem rektorhelyettese volt. Meghatározó szerepet játszott a régi tradícióval rendelkező krakkói Lengyel Tudományos Akadémia (Polska Akademia Umiejętności = PAU) újjászervezésében, amelynek 1994 óta a vezetője. Akadémiai vezetői feladatait jelenleg is folyamatosan végzi, miközben 2000-ben a Jagelló Egyetem professor emeritusa lett.

Mind egyetemi mind akadémiai pozíciójában sokrétű támogatást nyújtott a pécsi kollégáknak.

Emlékét szeretettel őrizzük.