Justitia Regnorum Fundamentum-díjat vehetett át dr. Gerner Zsuzsanna

Justitia Regnorum Fundamentum-díj

Idén dr. Gerner Zsuzsanna, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara Germanisztikai Intézetének vezetője, karunk oktatási dékánhelyettese, Pécs tiszteletbeli német konzulja kapta a Justitia Regnorum Fundamentum-díjat, amelyet egyebek mellett a kisebbségi jogok védelmében tevékenykedők számára ítélnek oda.

2007-ben alapította az alapvető jogok biztosa a Justitia Regnorum Fundamentum-díjat. Az ombudsman és helyettesei minden évben javasolhatják az elismerést olyanok számára, akik elévülhetetlen érdemeket szereztek munkásságukkal az emberi és állampolgári jogok, a kisebbségi jogok védelme érdekében.

A kitüntetéshez ezúton is gratulálunk, és további eredményes munkát, sikereket kívánunk!

Forrás: http://www.pecsma.hu/pecs-aktual/ombudsmani-elismeres-pecs-tiszteletbeli-nemet-konzuljanak/

Az UnivTV tudósítása: