KITÜNTETETT OKTATÓINK

A Pécsi Tudományegyetem több oktatója vehetett át rangos kitüntetést, díjat Budapesten, az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából.

Áder János, Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából, Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter úr Lovag-, Tiszti-, és Középkereszt díjakat adott át, a kitüntetetettek között szerepelnek a Bölcsészettudományi Kar oktatói is.

Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat díjban részesült:

Dr. PÉLEY BERNADETTE, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Pszichológia Intézete Fejlődés és Klinikai Pszichológia Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára,

Dr. SZENDI ZOLTÁN, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Germanisztika Intézete Német Nyelvű Irodalmak Tanszékének egyetemi tanára,

Rétvári Bence, az EMMI miniszterhelyettese és Fekete Péter, kultúráért felelős államtitkár Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket, valamint Móra Ferenc-, Pauler Gyula-, Szinnyei József-díjakat adott át a Pesti Vigadóban.

Kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

Dr. GÁSPÁR GABRIELLA, a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalom- és Médiatudományi Intézete Szociológiai Tanszékének habilitált egyetemi docense,

Dr. HEGEDŰS IRÉN,   a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Anglisztika Intézete Angol Nyelvészeti Tanszékének habilitált egyetemi docense, és

Dr.  TARRÓSY ISTVÁN,  a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalmi Kapcsolatok Intézete Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszékének központvezetője, habilitált egyetemi docense.

Oktatóinknak szívből gratulálunk az elismerésekhez!