Múzeumok éjszakája

Múzeumok éjszakája Klimo Könyvtár és Pécsi Egyetemtörténeti Gyűjteményben

A PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont idén is csatlakozott a "Múzeumok Éjszakája" programhoz. Június 24-én szombaton, 16.00 - 24.00 óráig a Szepesy Ignác utcai épületben szeretettel várjuk a pécsi egyetem története iránt érdeklődőket. Ezen az estén színes programok várjuk a múzeumlátogatókat, érdeklődőket, gyerekeket.

Program:

Időszaki kiállítás:

Mozaikok a pécsi felsőoktatás múltjából és jelenéből. Tárlatvezetés minden egész órában. (Az utolsó 23.00 órakor indul.)

A hozzá kapcsolódó kvízjáték eredményhirdetése: 20.00 órakor lesz.

Állandó kiállítás:

A Pécsi Egyetemtörténeti Gyűjtemény folyamatosan látogatható 16.00 és 24.00 óra között.

Előadás:

18.00 - 19.00 - Reisz T. Csaba: "Sehol sem érzi a festő az alkotás gyönyörét jobban, mint a freskófestésnél". Dudits Andor (1866-1944) festőművész élete és művei.

Gyermekprogramok:

16.00 - 21.00 óra között a Klimo Könyvtár kertjében ex libris készítés, könyvkötés, kódexszínezés.

Beöltözés és fotózkodás egyetemi talárban, kalapban.

Mesesarok: Pécshez és Baranya megyéhez kötődő mesék olvasása 20.00 és 21.00 óra között.

Helyszín: PTE EK TK Klimo Könyvtár és Pécsi Egyetemtörténeti Gyűjtemény (Pécs, Szepesy I. u. 3.)

Honlap: