Tantermet neveztek el Katus Lászlóról

2017. december 6-án a Pécsi Tudományegyetem Történettudományi Intézete tantermet nevezett el Katus Lászlóról, az intézmény egykori kiváló, iskolateremtő oktatójáról.

1984-től tanított Pécsen, és az egyetemi szakká váló történelem szakos képzés meghatározó alakjává vált. Katus László idén lett volna 90 éves. Az ünnepélyes rendezvényen egykori tanítványai, kollégái emlékeztek rá előadásokkal (Sashalmi Endre, Gárdonyi Máté, Nagy Mariann, Gyimesi Réka, Pilkhoffer Mónika), és megemlékező hozzászólásokkal (Font Márta, Fischer Ferenc, Hahner Péter, Gyarmati György).

A nagy számban megjelent diákok és egykori tanítványok számára olyan tudományos mintaként, morális zsinórmértékként, követendő mintaként jelent meg Katus Laci bácsi, akinek szellemisége - immár e teremnek is köszönhetően – hosszútávon élő hagyományként lesz jelen a Történettudományi Intézetben.