Újra a legjobbak között a pécsi Bölcsészkar!

A HVG ismét elkészítette a legjobb főiskolák és egyetemek rangsorát.

Idén is előkelő helyen végzett karunk a HVG összevetésében. Az Összetett képzési rangsorban 153 kar versenyében a PTE BTK, legjobb vidéki egyetemként, megelőzve számos vetélytársat és a PTE minden egyéb karát a 4. helyet foglalja el.

A PTE karai közül karunk érte el a legjobb helyezést a rangsorban, és az országos Bölcsészettudományi Karok összevetésében is az előkelő 2. helyet tudhatjuk magunkénak. Vagyis megelőztük szinte az összes vetélytársunkat.

A Pécsi Tudományegyetem az egyetemek intézményi rangsorában idén a 6. helyet szerezte meg.

Azért dolgozunk, hogy megerősítsük, megtartsuk évek óta a vezető pozíciónkat a rangsorban, és hisszük, hogy a rangsor által mutatottak a karon folyó oktatásban, kutatásban és minden egyéb területen megnyilvánul.