Február 14-től lezárják a Honvéd utcát, torlódások várhatók, aki teheti, kerüljön

február

Közérdekű

Február 14-től az egyik legforgalmasabb utcát zárják le Pécsett az Egyetemvárosban, ráadásul a Szigeti út Honvéd utcánál lévő rövid szakaszon félpályás korlátozás lesz. Kerüljük el ezt a kereszteződést, és lehetőleg a környékbeli utcákat is. Részletek itt.

Február 10-től hetekre lezárják a Honvéd utcát, torlódások várhatók, aki teheti, kerüljön

A Honvéd utca Egyetemváros egyik legnagyobb átmenő forgalmú utcája, hetekig tartó teljes lezárása egészen biztosan jelentős forgalmi torlódásokat, közlekedési dugókat fog okozni a reggeli és a délutáni csúcsforgalom idején az egész környéken.

Változás a korábbi hírekhez képest:

• Nem hétfőn, 10-én, hanem pénteken, 14-én zárják le a Honvéd utcát teljesen és a Szigeti-Honvéd kereszteződésnél lévő rövid útszakaszt félpályán.
  • Felmerült, hogy az egész munkát nyáron kezdik meg, de ez több okból sem lehetséges.
  • A pénteki kezdés miatt a várható forgalmi torlódásokat csak fokozó Szigeti úti félpályás lezárás csak két és fél, három munkanapot érint öt helyett.
  • A csúcsforgalom idejére rendőri jelenlétet kért a leginkább érintett szakaszra a városvezetés.
  • A javasolt terelőutakat jelző táblákat nyugat felől már a Szántó Kovács János, a belváros irányából pedig a Petőfi Sándor utcáknál kihelyezik.
  • A közműcégek tájékozódni fognak a német és osztrák testvérvárosokban a hasonló helyzetekben alkalmazott jó gyakorlatokról
  • A városvezetés folyamatosan tájékoztatják a pécsieket a következő hetekben a témában.