SprIchsT du DeutScH? címmel német nyelvű versenyt tartottak a Bölcsészettudományi Karon

február

általános

Az ITSH a PTE BTK Germanisztikai Intézetével közösen, illetve a Deutsch, Karriere, Erfolg támogatásával SprIchsT du DeutScH? címmel német nyelvű versenyt szervezett középiskolások számára. A versenyre előzetesen 300 diák jelentkezett, három régióban szervezték meg: Pécsen, Szegeden és Debrecenben. A döntőt január 21-én tartották a pécsi egyetem Bölcsészettudományi Karán. Az első és második helynek kaposvári diákok örülhettek, a harmadik helyezett Verbulecz Eszter lett, a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnázium és Kollégium tanulója. A különdíjat is egy pécsi lány kapta, Benke Beatrix az Apáczai Csere János Gimnázium diákja.