Tájékoztatás koronavírussal kapcsolatos intézkedésekről

február

Közérdekű
ALAPVETŐ RENDSZABÁLYOK
cseppfertőzéssel történő vírusfertőzések terjedésének megelőzésére

Tisztelt Egyetemi Polgár!
Mint talán Ön előtt is ismert 2019 végén Wuhanban (Kína) kialakult tüdőgyulladás-járvány hátterében egy új coronavírust azonosítottak, mely jelenleg a 2019-nCoV néven ismert. A kórokozó súlyos légúti megbetegedést tud okozni, forrása jelenleg ismeretlen.
A vírus emberről-emberre történő átvitele igazolt. Terjedési módja valószínűleg a coronavírusokra jellemző cseppfertőzés és a fertőzött váladékokkal történő direkt vagy indirekt kontaktus. Lappangási ideje 2-12 nap, átlagosan 5 nap. Minden valószínűség szerint a fertőzött személy már a lappangási idő alatt is képes tovább fertőzni.
A fertőződés kockázata csökkenthető néhány egyszerű higiéniai szabály betartásával, melyeket az alábbi táblázatban foglaltunk össze. Kérjük, hogy e szabályok betartására a járványos időszakban fokozott figyelmet fordítsanak!

RÉSZLETES TÁJÉKOZTATÓ ÉS TÉRKÉP A MELLÉKLETBEN!

Rektori tájékoztatás koronavírussal kapcsolatos intézkedésekről

SAFETY MEASURES
to prevent the proliferation of droplet transmitted viruses

Dear University Citizen,
As you may know, a new coronavirus known as 2019-nCoV has been identified in the background of an epidemic of pneumonia in Wuhan (China) at the end of 2019. The virus can cause serious respiratory disease and its source is currently unknown.
Human to human transmission of the virus has been confirmed. It is likely to be spread by droplets usual for coronaviruses and by direct or indirect contact with infected secretions. The incubation period is 2-12 days, on average 5 days. In all likelihood, the contaminated, however symptom free person may infect even during incubation.
The risk of infection can be reduced by following a few simple hygienic rules, which are summarized in the table below. Please pay special attention to complying with these rules during the epidemic period!