Pécsi Tudományegyetem

Bölcsészettudományi Kar

 

                                                          
                                                              

Kreditpróba - Készülj az egyetemre az egyetemen!

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Kreditpróba

- Készülj az egyetemre az egyetemen! -

 

A regisztráció lezárult.

 

A PÉCSI BÖLCSÉSZKAR ÚJ PROGRAMJA KÖZÉPISKOLÁS DIÁKOK SZÁMÁRA

 

Mit ajánlunk?

A 2017 februárjában indult programunk keretében a Kar által kínált szakok iránt érdeklődő középiskolások számára lehetőséget biztosítunk arra, hogy közvetlenül szerezhessenek tapasztalatot az egyetemi oktatás atmoszférájáról. A diákokat olyan, valódi, féléves egyetemi kurzusokra invitáljuk, amelyekhez nem szükséges speciális előismeret. A középiskolások számára megnyitott kurzusok óráit a késő délutáni időpontokban tartjuk annak érdekében, hogy a diákok az iskolai tanóráik végeztével a szabadidejükben kényelmesen részt vehessenek az általuk kiválasztott kurzuson.

 

Hogyan működik a program?

A diákok választhatnak, hogy megmaradnak kívülálló érdeklődőnek ezeken a kurzusokon, vagy érdemjegyet is szereznek, akár először az előbbi, majd később az utóbbi módon kipróbálva egy-egy kurzust. Programunk új és lényeges vonása, hogy aki érdemjegyet szerez, az el is nyerheti azt pár évvel később, amennyiben egy sikeres felvételi vizsgát követően Karunk polgárává válik. Ez a gyakorlatban úgy történik, hogy aki eredményesen teljesíti az adott kurzust, kap egy igazolást, amit majd tényleges hallgatóként érdemjegyre válthat és megkaphatja érte a megfelelő kreditet azon a szakon, amelynek a tantervébe beletartozik az adott kurzus.

Programunk természetesen nem garantálja, hogy a diákok a felvételi eljárás során bekerülnek az egyetemre, de ha ez sikerült, egy vagy néhány kurzust máris teljesítettek.

Kezdeményezésünk további előnye, hogy a diákok közelebbi kapcsolatba kerülnek az egyetem oktatóival, megismerkednek az itt folyó munkával, és kielégíthetik kíváncsiságukat az érdeklődési területükön.

 

Kiknek ajánljuk?

A programra elsősorban 11-12. évfolyamos diákokat várunk, de szívesen látjuk a 10. évfolyamos érdeklődőket is.

 

Kell-e fizetni érte?

A képzés ingyenes, célunk az, hogy betekintést nyújtsunk a karunkon folyó munkába, valamint, hogy ambiciózus és az adott tudományterület iránt komolyabban érdeklődő diákokat üdvözölhessünk leendő hallgatóink között.

 

Hogyan jelentkezhetsz?

Kérjük, töltsd ki a regisztrációs űrlapot és jelöld be a választott kurzusokat!

 

Itt találod azokat a kitöltendő dokumentumokat, amelyek a regisztráció mellett szükségesek lesznek a programban való részvételhez:

Szülői hozzájáruló nyilatkozat

Tájékoztató

 

Az alábbi szakok egyes kurzusainak kódját, valamint a kurzus helyszínét az alábbi táblázatban találod. Kérünk, az általad választott tárggyal kapcsolatos információkat kövesd, amennyiben kérdésed van, szívesen segítünk.

 

Kurzuslista - A lista nem végleges, folyamatosan bővítjük, frissítjük. A kurzusokhoz kapcsolódó adatok változtatásának jogát fenntartjuk.

 Kurzus kódja

Szak

Kurzus címe

Időpont

Helyszín

Hogyan juthatsz oda?

Oktató neve

CAMP0101/MSNB1301/MSNM0701

Kommunikáció

 

 

 

 

Gyűlöletbeszéd – nézőpontok egy társadalmi jelenség tanulmányozásához

hétfő 16.00-17.30 Zsolnay-negyed E25 301  katt Polyák Gábor

KOMT0008/MENO0301/CAMP0101

Bevezetés a média tanulmányozásába

szerda 16.00-17.30  Zsolnay-negyed E25 301   katt Guld Ádám

KONB0705/KONB0205/MENO210

Bevezetés a videós képalkotásba 1.

hétfő 16.00-19. 00 kéthetente, páros heteken (09.11-től)  Zsolnay-negyed E25 307   katt Kosaras Attila

BTK-CAMP010103, CAMP010103

Klassszika filológia

Tánc az ókori görög kultúrában

kedd 16.00-17.30 B 313 Az Ifjúság útján a Paulus melletti sorompós portán bemész, jobbra kanyarodsz.   Kárpáti András
BTK-CAMP010101, CAMP010101 Szerelem, szex és halál az antik (görög és római) irodalomban csütörtök 16.00-19.00 kéthetente B 313 Az Ifjúság útján a Paulus melletti sorompós portán bemész, jobbra kanyarodsz.  Karsai György
PLNB1501/PLNB2002/NLNB3401 Nemzetközi tanulmányok Kína és a változó globális világ (I. rész) hétfő 16.00-17.30  Ifjúság útja 6. D épület 540

 

 

Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület.

 

 

Tarrósy István/Vörös Zoltán

OLKO0101 

 

Romanisztika - olasz

 

Nyelvismeret I.

szerda 14.00-15.30; 15.30-17.00 Ifjúság útja 6. D épület 455. (4.emelet)Ifjúság útja 6. D épület 455. (4.emelet) Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület.   Naccarella István 

OLNB010601 

Nyelvfejlesztés VI.

 

hétfő 14.00-15.30; 15.30-17.00 Naccarella István 

FRAN0002

Romanisztika - francia

 

 

Bevezetés a frankofon országok történelmébe és földrajzába/ Introduction à l'histoire et à la géographie de la Francophonie

hétfő 16.00-17.30

 

Ifjúság útja 6. D épület 345. (3.emelet)

 

Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület.

 

 

  Bene Krisztián

 FRAN0005

Exercices de grammaire

szerda 16.00-17.30

Németh Linda

  FRAN0003

Exercices de langue

kedd 16.00-17.30

Kóbor Márta

 SPNB0702

Romanisztika - spanyol

Latin-amerikai kultúra és civilizáció (Cultura y civilización latinoamericanas)

hétfő 16.00-16.45

Ifjúság útja 6. D épület 446. (4.emelet)

 

Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület.

 

 Lilon Domingo Antonio

SNNB100101 

Ibero-amerikai országok földrajza (Geografía de Iberoamérica)

kedd 16.00-16.45

 Lilon Domingo Antonio

MRNB1701/MRNB1702/MRNB1703

 

Magyar

 

 

 

 

Lírai alkotások elemzése

csütörtök 16.00-17.30

Ifjúság útja 6. E épület 525

 

 

 

Főbejárat, bal oldali lift, 5-ös gomb, a liftből kilépve jobbra menj.

 

 

 

 

 

Varga Zoltán 

IRNB0601/MRNB1701/MRNB1702

Sensus-műhelyszeminárium

kedd 16.00-17.30

Ifjúság útja 6. E épület 527 

Orbán Jolán-András Csaba 

SZNB0301/MRNB1701/MRNB1702

Színházi gyakorlat I.

szerda 18.00-20

Ifjúság útja 6. E épület 430

 Pandur Petra

SZNB0601/MRNB1701/MRNB1702

TeátRum-műhely 9.

szerda 16.00-17.30

Ifjúság útja 6. E épület 430.  Müller Péter

MAGY200101

Irodalomelmélet kedd 16.00-17.30 Ifjúság útja 6. E épület 526.  Bókay Antal

PSZIL0111

Pszichológia Evolúciós pszichológia I. október 14-én 8.00-17.00 B214 Az Ifjúság útján a Paulus melletti sorompós portán bemész, jobbra kanyarodsz.   Putz Ádám

 CAMP0101/ERAS0101/MSNB0903

Szabad bölcsészet - film szakirány

 

  

 

 

 

Etikai dilemmák a kelet-európai filmben (angol nyelven) filmnézéssel

kedd 16.00-19.00

Ifjúság útja 6. E435

Főbejárat, bal oldali lift, 5-ös gomb, a liftből kilépve jobbra menj. 

 

Tarnay László

 FILM0101/MENO0201/SBNB0103 

Képi kommunikáció

szerda 16.00-17.30

Ifjúság útja 6. E431

Turnacker Katalin

FMDN0503

Digitális fotó

csütörtök 16.00-17.30 

Ifjúság útja 6. D005

 Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület

 

 

Kling László

MSNB0903

Filmkritika II. 

csütörtök 15.00-16.30

Ifjúság útja 6. D004

Faluhelyi Krisztián

SZOC0101

Szociológia

A szociológia és társadalomelmélet alapjai I. (előadás)

kedd 16.00-17.30

Zsolnay-negyed E25 001

  katt Berger Viktor
ILNR010201/ERAS1001/CAMP0101  Idegen nyelv oktatás/német Fordítástechnika (német)  péntek 14.00-15.30 A337 Főbejárat, bal oldali (nyugati) lift 5-ös gomb, a liftből kilépve jobbra menj!   Agora Zsuzsanna
ILSP023216/CAMP0101 Filme im Deutschunterricht. (német) csütörtök 18.00-19.30 A329 Agora Zsuzsanna

CAMP0101  

Régészet

Heuréka

szerda 18.00-19.30

Rókus utca 2. M épület 106 (1.emelet) Rókus utca 2., jobb oldalon lévő nagy épület. ("M") Neményi Réka 

RENB2006/RENB2105  

Az avar kor régészete 

hétfő 17.00-18.30

Rókus utca 2. M épület 104 (1.emelet)  Kiss Attila

 RENB1402

Római település- és gazdaságtörténet

szerda 16.00-17.30

Rókus utca 2. M épület 106 (1.emelet)  Neményi Réka 

 NPNB0208 NZNB0203

Néprajz

Bevezetés a társadalomnéprajzba

hétfő 16.00-17.30      Farkas Judit

 NPNB0602 NZNB0602 

Településnéprajz

szerda 16.00-17.30

     Máté Gábor
 NPNB0405 NZNB0402

A halál antropológiája

csütörtök 16.00-17.30      Hesz Ágnes

HONB 0101/SHNB0101  

Szlavisztika (horvát)

 

 

 

 

 

 

 

 

Govorne vježbe I. 

kedd 16.00-17.30 

Ifjúság útja 6. D 522 (5. emelet) Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület. Dubravko Vrbešić 

SHNB0701/KNKO3001

Pravopisna pravila hrvatskoga jezika  hétfő 16.00-17.30 Ifjúság útja 6. D 522 (5. emelet) Dubravko Vrbešić

BONB

Uvod u teoriju književnosti  hétfő 16.00-17.30 Ifjúság útja 6. D 523 (5. emelet) Blazsetin István

SLNB0203/KNKO3201

Književno djelo Miroslava Krleže  szerda 16.00-17.30 Ifjúság útja 6. D 523 (5. emelet) Blazsetin István

SLNB0303

Hrvatsko - mađarske književne i kulturne veze  szerda 16.00-17.30 Ifjúság útja 6. D 522 (5. emelet) Bockovac Tímea

SONB0201

Szlavisztika (orosz) Az orosz irodalom klassz(ikusai)! szerda 16.00-17.30,     szeptember 27-től! Ifjúság útja 6. D 424 (4. emelet) Szabó Tünde
  TORT0007 Történelem

Művészet és művelődéstörténet 

hétfő 16.00-17.30 Rókus utca 2. M épület 10 (2.emelet) Rókus utca 2., jobb oldalon lévő nagy épület. ("M")  Pilkhoffer Mónika
TENB0106/TNKO0304/RENB0106 

Történeti földrajz – politikai földrajz (előadás)

 csütörtök 18.00-19.30   Rókus utca 2. M épület207  Fischer Ferenc 
 TENB050601/TNKO120101

Magyarország története a 20. században (szeminárium)

 kedd 16.00-17.30  Rókus utca 2. M épület 215 Bánkuti Gábor  
 TENB0506/TNKO1201

A történelem személyessége (szeminárium)

 hétfő 15.00-18.00 kéthetente   Rókus utca 2. M épület 204  Tóth Ágnes
 TONB040602/TNKO10012

Magyarország társadalma és gazdasága 1711-1848 (szeminárium)

 hétfő 16.00-17.30  Rókus utca 2. M épület 216 Gyimesi Réka 
  EMNB020301  Társadalom Európában és Magyarországon (18-19. század)  kedd 16.00-17.30 Rókus utca 2. M épület 214 (2.emelet) Hahner Péter/Gyimesi Réka 
TNKO080209 TNKO0802/TNKO0702 A középkorkutatás vitás kérdései 2 szerda 18.00-19.30 Rókus u. 2. M épület 115 Barabás Gábor
 GERM0111 Germanisztika  Ausspracheübungen  szerda 16.00-17.30 Ifjúság útja 6. E épület 420  Főbejárat, bal oldali lift, 5-ös gomb, a liftből kilépve jobbra menj.       Jessen Anna-Saida
GERM0205  Literarische Texte – Leseverstehen  csütörtök 16.00-17.30  Ifjúság útja 6. A épület 420  Sata Lehel
 GERM/GERML 0136  Die deutschsprachigen Länder und die EU   csütörtök 18-19.30 Ifjúság útja 6. E épület 334 Dömők Csilla 
 GENB/GELB070101  Deutsche Literatur des 16. bis 18. Jahrhunderts csütörtök 16.00-17.30  Ifjúság útja 6. E épület 541 Rainer, Hillenbrand 
NENK/NNKO 1802 Deutschsprachige Literaturgeschichte kedd 16.00-17.30  Ifjúság útja 6. E épület 420  Rainer, Hillenbrand
NENK4501/NNKO 6701 Angewandte Linguistik hétfő 16.00-17.30  Ifjúság útja 6. E épület 323 Reder Anna 

A egyes campusok pontos, térképpel illusztrált elérhetőségét ezen a linken találod:

http://btk.pte.hu/hogyan_juthat_el_hozzank 

 

További információ:

Dózsa Zsófia
dozsa.zsofia@pte.hu
72/503 600/24287