Pécsi Tudományegyetem

Bölcsészettudományi Kar

 

                                                          
                                                              

Kreditpróba - Készülj az egyetemre az egyetemen!

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Kreditpróba

- Készülj az egyetemre az egyetemen! - 

Az oldalt folyamatosan frissítjük, kérjük türelmüket! 

A PÉCSI BÖLCSÉSZKAR ÚJ PROGRAMJA KÖZÉPISKOLÁS DIÁKOK SZÁMÁRA

 

Mit ajánlunk?

A 2017 februárjában indult programunk keretében a Kar által kínált szakok iránt érdeklődő középiskolások számára lehetőséget biztosítunk arra, hogy közvetlenül szerezhessenek tapasztalatot az egyetemi oktatás atmoszférájáról. A diákokat olyan, valódi, féléves egyetemi kurzusokra invitáljuk, amelyekhez nem szükséges speciális előismeret. A középiskolások számára megnyitott kurzusok óráit a késő délutáni időpontokban tartjuk annak érdekében, hogy a diákok az iskolai tanóráik végeztével a szabadidejükben kényelmesen részt vehessenek az általuk kiválasztott kurzuson.

 

Hogyan működik a program?

A diákok választhatnak, hogy megmaradnak kívülálló érdeklődőnek ezeken a kurzusokon, vagy érdemjegyet is szereznek, akár először az előbbi, majd később az utóbbi módon kipróbálva egy-egy kurzust. Programunk új és lényeges vonása, hogy aki érdemjegyet szerez, az el is nyerheti azt pár évvel később, amennyiben egy sikeres felvételi vizsgát követően Karunk polgárává válik. Ez a gyakorlatban úgy történik, hogy aki eredményesen teljesíti az adott kurzust, kap egy igazolást, amit majd tényleges hallgatóként érdemjegyre válthat és megkaphatja érte a megfelelő kreditet azon a szakon, amelynek a tantervébe beletartozik az adott kurzus.

Programunk természetesen nem garantálja, hogy a diákok a felvételi eljárás során bekerülnek az egyetemre, de ha ez sikerült, egy vagy néhány kurzust máris teljesítettek.

Kezdeményezésünk további előnye, hogy a diákok közelebbi kapcsolatba kerülnek az egyetem oktatóival, megismerkednek az itt folyó munkával, és kielégíthetik kíváncsiságukat az érdeklődési területükön.

 

Kiknek ajánljuk?

A programra elsősorban 11-12. évfolyamos diákokat várunk, de szívesen látjuk a 10. évfolyamos érdeklődőket is.

 

Kell-e fizetni érte?

A képzés ingyenes, célunk az, hogy betekintést nyújtsunk a karunkon folyó munkába, valamint, hogy ambiciózus és az adott tudományterület iránt komolyabban érdeklődő diákokat üdvözölhessünk leendő hallgatóink között.

 

Kérjük, töltsd ki a regisztrációs űrlapot és jelöld be a választott kurzusokat!

Regisztrációs időszak: 2018. január 16. - 2018. február 12.

A KURZUSOK FENRUÁR 12-TŐL LÁTOGATHATÓK.

Hogyan jelentkezhetsz?

Itt találod azokat a kitöltendő dokumentumokat, amelyek a regisztráció mellett szükségesek lesznek a programban való részvételhez:

Szülői hozzájáruló nyilatkozat

Tájékoztató

 

Az alábbi szakok egyes kurzusainak kódját, valamint a kurzus helyszínét az alábbi táblázatban találod. Kérünk, az általad választott tárggyal kapcsolatos információkat kövesd, amennyiben kérdésed van, szívesen segítünk.

 

Kurzuslista - A lista nem végleges, folyamatosan bővítjük, frissítjük. A kurzusokhoz kapcsolódó adatok változtatásának jogát fenntartjuk.

 Kurzus kódja

Szak

Kurzus címe

Időpont

Helyszín

Hogyan juthatsz oda?

Oktató neve

FILM0203

Média- mozgókép és kommunikációtanár

 

 

 

 

 

 

 

A technikai képkészítés elmélete

Csütörtök 16-18 Ifjúság útja 6. D épület D004

 Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület




 

 

 

Tarnay László - Kling László

FILM001

Szabad bölcsészet - film spec.

 

Társadalmi tükörkép a kelet-európai filmben (angol nyelven)

Szerda 16-19 Tarnay László

MENO28 - FMDN0602

Film és etika

Kedd 16-18 Tarnay László

FMDL0302

Média- mozgókép és kommunikációtanár/Szabad bölcsészet - film spec.

Terepgyakorlat: önálló filmkészítés

március 3 és március 24 Szombat 15-18 Kling László
FMDL0601 Szabad bölcsészet - film spec.

Filmkritika I.

március 3 és március 24 Szombat 9-12 Faluhelyi Krisztián
FRAN0004 Franciatanár - osztatlan

Francia nyelvtan II. 

szerda 16:00 Ifjúság útja 6.D 345  Simonffy Zsuzsanna
FRAN000602

Francia nyelvfejlesztés II. / Exercices de grammaire II.

kedd 16:00 Kóbor Márta
FRAN000601

Francia nyelvfejlesztés II. /  Exercices de langue II. 

hétfő 16:00 Németh Linda

SPNB0702

Romanisztika - spanyol

Latin-amerikai kultúra és civilizáció

szerda 16:00-17:00

Ifjúság útja 6. D épület 446. (4.emelet)

 

 Llilon Domingo Antonio

 OLKO2204

Romanisztika - olasztanár

 

 

Olasz kultúra és civilizáció 4./Civiltá italiana 4.

szerda 16.00-16.45

D455

Farkis Tímea

PNKO1620

A tantárgy tanításának elméleti és gyakorlati kérdései 2./Didattica 2.

szerda, 17.00-18.30 
OSNB010201 Romanisztika alapszak - olasz spec.

Nyelvfejlesztés 2./Esercitazione di lingua 2.

kedd 16.30-18.00 Naccarella István

MAGY0525/MRNB0901/MNKO2001 

 

Magyar BA/Osztatlan tanár

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mondattan I. előadás

szerda 16:00-17:30

E432 

 Főbejárat, jobb oldali (keleti) lifttel menj a legfelső emeletre!

 

 

Alberti Gábor és Farkas Judit

MAGY0526/MRNB0902/MNKO200102 

Mondattan I. szeminárium

szerda 17:45-19:15

 E432

Alberti Gábor és Farkas Judit

 MAGY0526/MRNB0902/MNKO200101

Mondattan I. szeminárium

csütörtök 16:00-17:30

 E549

Alberti Gábor 

CAMP0101/MNKO2701/MRNB1601

Finnugrisztika. A finnugor nyelvcsaládba tartozó népek élete ma dokumentum- és játékfilmek alapján 

szerda 16 - 17.30

D242 Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület Fancsaly Éva
 

Világirodalom 2. (20. század) előadás, 4 kredit

 február 24.
szombat 8:30 - 18:00
D242 Gilbert Edit
MRNB0804 MAGYARRÁ VÁLT OROSZ MŰVEK ÉS MÁS MŰKÖZI (PÁR)KAPCSOLATOK: Komparatisztika szeminárium (Mészöly/Polcz, Ulickaja/Szabó Magda, Székely Csaba/Csehov/Mc Donagh)  csütörtökönként 10:00-11:30 E524 Főbejárat, jobb oldali (keleti) lifttel menj a legfelső emeletre!    Gilbert Edit
MNKO0908  Kortárs magyar irodalmi és kulturális jelenségek  csütörtök 14:00-15:30 E528  Gilbert Edit
MNKO0909 Kortárs világirodalmi és kulturális jelenségek szeminárium   csütörtök 14:00-15:30 E528  Gilbert Edit
MAGY0008/AISN020107 Osztatlan tanár (minden tanárszak) Szövegértés és kommunikáció  szombatonként február 17-március 3. május 12. 8:00-15:00 D105  Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület Alberti Gábor, Dóla Mónika, Kárpáti Eszter
BTK-CAMP01010102 Magyar, ókori kultúrák Szerelem, szex és halál az antik (görög és római) irodalomban 2. Csütörtök 15-18 (kéthetente)     Karsai György
CAMP010109 Hollywood és a görög mitológia Kedd 16-17:30     Kárpáti András

PSZIL 011201

Pszichológia Evolúciós pszichológia II. előadás 2018.03.10. 13:00-17:00 B214 Az Ifjúság útján a Paulus melletti sorompós portán bemész, jobbra kanyarodsz.   Putz Ádám

BTK-BA-5szregRENB2004/RENB2104

Régészet Népvándorláskori régészet 4. - A Kr.u. 5. század régészeteRENB2004/RENB2104 csütörtök 16:00-17:30 Rókus u. 2., 104          Rókus utca 2., jobb oldalon lévő nagy épület. ("M")        Soós Eszter

BTK-BA-régmód4-muzeolRENB1111

Régészeti módszertan 4. - MuzeológiaRENB1111 szerda 16:00-17:30 Szabó Antal Tibor
BTK-BA-róma-rég.3. Római régészet 3. - A római birodalom provinciáinak régészete RENB1403/RENB1702 szerda 16:00-17:30 Nagy Levente
BTK-RENB2009 A 9-10. század régészete RENB2009 hétfő 16:00-17:30 Rókus u. 2. 106 Kiss Attila

 

Néprajz

Óceánia népei és vallásai

hétfő 16:00-17:30 Rókus u. 2. 214 Vargyas Gábor

 

„Közhasznú antropológia” - A romákkal kapcsolatos antropológiai tudás alkalmazási lehetőségei. (előadás)

Kedd 16:00-17.30

Rókus u. 2. M. 3. emelet  214 Balatonyi Judit
 

Antropológiai kutatások Indiában (előadás)

Hétfő 16:00-17.30

Rókus u. 2. M. 3. emelet  214 Farkas Judit
 

A barátság és a szerelem antropológiája (előadás)

Hétfő 12-13.30  Rókus u. 2. M. 3. emelet 214. Balatonyi Judit 
TORT0015 Történelem

Bevezetés az akkád nyelvbe és ékírásba

hétfő 16.00-17.30  Rókus u. 2. M épület, 104 Csabai Zoltán 
  Történelem, történelemtanár

Magyarország társadalma és gazdasága 1849–1914

hétfő 16:00-17:30    Gyimesi Réka
  Történeti demográfia – források és módszerek szerda 16:00-17:30    Gyimesi Réka
  Magyarország társadalomtörténete a 20. században  szerda 16:00-17:30   Tóth Ágnes
TENB040202/TNKO090202 Klasszikus diplomácia, modern hatalmi politika. A nemzetközi kapcsolatok története a 19. században szerda 14:00-15:30   Rókus u. 2. M. 3. emelet, 215 Bebesi György
TENB0504/TNKO110201 A Szovjet Birodalom agóniája és bukása csütörtök 16:00-17:30  Bebesi György
TENB040203/TNKO090203 Német-római Birodalom, Német Szövetség, német egység  hétfő 12:00-13:30  Rókus u. 2. M. 3. emelet, 216  Forgó András
TNKO260102 Az újkori történelem tanítása a középiskolában  Kedd 14:00-15:30 Forgó András
TORT0061 Történelem Az Árpád-kori Magyarország kedd 14:00-15:30 Barabás Gábor
TORT0061 Történelem Az Árpád-kori Magyarország szerda 18:00-19:30 Barabás Gábor
GERM0302 Germanisztika A magyarországi németek jelene  szerda 16.00-17.30 Ifjúság útja 6. A épület 421  Főbejárat, bal oldali lift, 5-ös gomb, a liftből kilépve jobbra menj.      Dr. Hammer Erika
GERM0126 A német nyelv változatai péntek 16.00-17.30 Ifjúság útja 6. A épület 421  Anna Saida-Jessen
GRNB0702/GENB/GELB0702 Deutsche Literatur des 19. Jahrhunderts csütörtök 16.00-17.30 Ifjúság útja 6. E épület 541 Főbejárat, jobb oldali (keleti) lifttel menj a legfelső emeletre! Dr. Rainer Hillenbrand
ILAM020101 Idegennyelvű Szaknyelvoktató Központ Az idegen nyelvű íráskészség fejlesztése (angol) Kedd 16-17:30 Ifjúság útja 6. A épület 329  Főbejárat, bal oldali lift, 5-ös gomb, a liftből kilépve jobbra menj.   Huszákné Urbán Erika
TTBN2601 Társadalmi tanulmányok A szegénység változó arcai 02.10. (szombat) 8-12-ig (tömbösített) Zsolnay negyed E25 101 KATT Spéder Zsolt
SZOC0512 Szociológia MA Többváltozós elemzések 1., 4., 7., 14. héten péntek 15.30-19.30-ig (tömbösített) Spéder Zsolt
HONB0502/SHNB0302 Szlavisztika - horvát szakirány    Hrvatska književnost 19. st. szerda15 óra D523

Az Ifjúság útján a főbejárattól a "400 ágyas" felé indulva jobbra az első utcán felkanyarodsz, a sorompós kapun (C porta) bemész, majd felfelé az emelkedőn lesz a D épület.

 

Bockovac Tímea
HONB0302 Jezična kultura szerda 16 óra Vrbešić Dubravko
HONB0203/SHNB0203 Govorne vježbe II. kedd 16 óra Vrbešić Dubravko
KNKO3901 Književnost Hrvata u Mađarskoj hétfő16 óra Blazsetin István
NKLB020201  Neveléstudomány Médiapedagógia Március 24. szombat 8.00-12.00 B113 Az Ifjúság útján a Paulus melletti sorompós portán bemész, jobbra kanyarodsz. Mrázik Julianna
PEDS0813 Múzeumpedagógia Február 24. szombat 8.30-16.00 de. E/524  du. terep Főbejárat, jobb oldali (keleti) lifttel menj a legfelső emeletre!  Huszár Zsuzsanna

 

A egyes campusok pontos, térképpel illusztrált elérhetőségét ezen a linken találod:

http://btk.pte.hu/hogyan_juthat_el_hozzank 

 

További információ:

Berta János
berta.janos@pte.hu
72/503 600/24349