Pécsi Bölcsész Nyári Tábor - 2012

Pécsi Bölcsész Nyári Tábor
(2012. június 27-július1.)

A Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán az idei évben is megrendezésre kerül a Pécsi Bölcsész Nyári Tábor 2012. június 27-július 1. között.

A tábor során célunk egyrészt, hogy segítséget nyújtsunk az – elsősorban harmadéves – középiskolás diákoknak az érettségire való felkészülésben, másrészt szeretnénk megismertetni a résztvevőket a Karunkon művelt tudományokkal, az itt oktatott szakokkal.

A táborban izgalmas előadásokat és szemináriumi  beszélgetéseket tartanak országos hírű, nagy tudású oktatóink. A program előadásai az érettségi tárgyaknak megfelelően többnyire a magyar nyelv és irodalom, illetve a történelem témaköreit érintik. Emellett bemutatkoznak a Kar más tanszékei, intézetei, szakjai is. Az előadásokat, szemináriumokat, tájékoztatókat a PTE Ifjúság úti épületeiben tartjuk, és mindezt izgalmas kulturális programokkal egészítjük ki a város szívében. A szálláshely a PTE Boszorkány úti kollégiuma, ahol a tábor rendjére éjszaka kollégiumi tanárok vigyáznak. A résztvevők számára igény szerint biztosítunk az ebéd mellett reggelit és vacsorát.

A 2012. évi tábor programja

A tábor költségei:

A részvétel díja 5.000 Ft

Részvételi díj ebéddel: 8.000,-Ft

Részvételi díj teljes ellátással (szállással, napi háromszori étkezéssel) 15.000 Ft

Letölthető a tábor JELENTKEZÉSI LAP-ja.

ELEKTRONKUS JELENTKEZÉSI LAP

A jelentkezés véglegessé a részvételi díj befizetésével válik.

(A jelentkezésre és a díj befizetésére meghosszabbított határidővel, 2012. június 15-igvolt lehetőség.)

A RÉSZVÉTELI DÍJ BEFIZETÉSÉNEK MÓDJA

A táborral kapcsolatos kérdéseikkel Harisné Dobai Teodóra kolléganőnkhöz fordulhatnak bizalommal
dobai.teodorapte.hu e-mail címen.

A 2011. évi tábor képei és postjai elérhetők a PTE BTK Facebook oldalán:facebook.com/ptebtk

Korábbi résztvevőink mondták a táborról:

„Nagyon elégedett voltam a táborral, érdekes, új élményekkel gazdagodtam és segít a továbbtanulási terveimben."

„Kellemesen csalódtam, mivel néhány, számomra unalmasnak tűnő témát is érdekesen mutattak be az előadók."

„Nagyon sok új információt szereztem, megtudtam, hogy mi hogyan működik, mikre kell majd odafigyelnem, ha felvételt nyerek és a szakokról is rengeteg dolgot."

„Összességében az egész nagyon pozitív élmény. Érdekes előadásokat hallgathattam, köztük olyanokat is, amilyeneket lehet, hogy először és utoljára tehettem meg. Egy gyönyörű városban tölthettem 5 napot és új barátokat ismerhettem meg."

„Eloszlott az a tévhit, hogy az egyetemi oktatók mind öregek, pocakosak és enyhén kopaszodnak."

„A kísérőprogramok megfeleltek a várakozásaimnak. Az esték jó hangulatban teltek, egy csapattá kovácsolódtunk."

„Elégedett voltam a táborral, az előadók, professzorok közvetlenek, segítőkészek, az előadások érdekesek voltak."

„A kísérőink nagyon barátságosak és segítőkészek voltak, sok hasznos tudnivalót osztottak meg velünk."

„Az előadások olyan témákról szóltak, amelyek számunkra is érdekesek voltak. Az előadók pedig kedvesek és figyelmesek voltak."

„Egyrészt sok érdekes információt kaptam a világról, másrészt jobban átlátom az egyetemi rendszert."