Bölcsész kaleidoszkóp 2019 - a BTK programsorozata középiskolások számára

Bölcsész Kaleidoszkóp

a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának programsorozata középiskolások számára

Helyszín: Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Ifjúság útja 6. H előadó

2019. május 9. – Idegen nyelvek: anglisztika, germanisztika, újlatin, szlavisztika

14.00 – 14.30 dr. Vöő Gabriella: Poe, aki utoljára nevet

14.30 – 15.00 Tóth Kármen: Mesefigurák nyelvi jellegzeteségei ( A nyelvi sztereotípiák megjelenése "Az oroszlánkirály"-ban - az eredeti és a szinkronverziók elemzése)

15.00 – 15.30 dr. Sztanó László: Az olasz bevándorlók képe a XIX-XX. században Nyugat-Európában, az USA-ban, Ausztráliában, Argentínában - hol, miért, milyen képzet élt róluk?

15.30 – 16.00 Komjáti Diána: Az óorosz ikonfestészet: az ábrázolás technikája és szimbolikája.

Az előadások 14 órától kezdődnek.

A rendezvényen 30-30 perces előadásokkal várjuk a középiskolásokat és tanáraikat.

A programsorozat támogatja a középiskolások tanulmányait, az emelt szintű érettségire felkészülését.

További információk:

btk.pte.hu/bolcsesz_kaleidoszkop