Divattárgyak és archiválás - kerekasztal-beszélgetés

Divattárgyak és archiválás - kerekasztal-beszélgetés

Az archívumok és az archiválás kérdésköre a kultúra és médiatudományokban egyre kevésbé tűnik megkerülhetőnek. A kerekasztal-beszélgetés meghívottjaival arra keressük a választ, hogy milyen szerepe van az archiválásnak a tágabb értelemben vett kultúratudományok (divat, szubkultúra és média tanulmányozása) esetében, és miképpen hatnak a művészeti-alkotói gyakorlatra az archiválás újabb lehetőségei és problémái.

A beszélgetés résztvevői:
Dr. Mester Tibor, a PTE Kommunikáció Tanszék oktatója, a Telehor Médaarcheológiai Kutatócsoport munkatársa
Domoszlai-Lantner Doris, az EU Design archiv vezetője, történész és divatkutató
Buda Nojka, divattervező, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Textiltervezés szakának hallgatója

A beszélgetést moderálja: Egri Petra, divatkutató (PTE BTK Irodalomtudományi Doktori Iskola)

2019. november 27. 16:00 - 18:00
Zsolnay Kulturális Negyed, E25 épület, 201-es terem
Egyéb

PTE BTK

A jövő embere a bölcsész.