EVEREST: Tibet felől a világ tetején | Dr. Neszmélyi Emil előadása

EVEREST: Tibet felől a világ tetején (Dr. Neszmélyi Emil előadása)

A Zsolnay Kulturális Negyed kedvezményes lehetőséget kínál a PTE munkatársak és családtagjaik számára.

Kedvezményes jegyárak:

• 800,-Ft (teljes árból 20%)
  • 500,-Ft (diák és nyugdíjas kedvezmény)

Az előadó civilben ügyvéd, egykori kosárlabdázó, az első és az egyetlen magyar, aki a nehezebb, tibeti oldalon juttatta el a nemzeti zászlónkat a világ tetejére. Tette mindezt asztmás betegsége és a csúcstámadás idején átélt asztmás rohamai ellenére. Az előadó különleges előadói stílusát jellemzi, hogy egyúttal a Dumaszínház vendégelőadója is, ahol történeteivel és azok motivációs hatásával szórakoztatja a közönséget hónapról hónapra rendszerint teltház mellett. Az előadás stílusa elgondolkodtató és könnyed egy időben és váltakozó módon is, amely úgy került összeállításra, hogy közben a közönség tagjai akár azt is érezhetik, hogy az előadóval közösen másszák meg az Everestet.

Kérdések, amikre választ kaphatunk:

• Miként zajlott a fizikai és mentális felkészülés?
  • Milyen asztmásként létezni a halálzónában 8000 méter fölött?
  • Milyen pszichológiai technikák szükségesek a túléléshez?
  • Mik az életveszély okai extrém magaslaton?
  • Mi érzékelhető a világból 8000 méter fölött?
  • Hogy kerül egy ügyvéd a világ tetejére?

Mindezekről tart előadást dr. Neszmélyi Emil Everest-csúcsmászó, aki az előadást követően örömmel válaszol kérdésekre is.

HELYFOGLALÁS: az ozdi.erika@zsn.hu címen szeptember 11. 16:00 óráig az igénylés sorrendjében a szabad helyek erejéig. Az e-mailben fel kell tüntetni a jegyek számát, saját nevet, valamint hogy PTE kedvezmény.

2019. szeptember 11. 18:00
Zsolnay Kulturális Negyed - E78 Koncerterem