Olvassunk Puskint a világ nyelvein!

Читаем Пушкина - Olvassunk Puskint!

Дорогие друзья!

По решению Организации Объединённых Наций с  2010 году День русского языка празднуется 6 июня -  в день рождения великого русского поэта Александра Сергеевича Пушкина.

Русский центр Печского университета и Венгерско-русское общество г. Печ уже в 5 раз организует акцию "Читаем Пушкина на разных языках",

Прочитать любое стихотворение Пушкина можно как на родном, так и на иностранном языке 6 июня в Русском центре. (Печ, ул. Ифьюшаг, дом 8, корпус Д, 4 этаж)

Начало мероприятия - в 17 часов.

На мероприятии будут  объявлены победители всевенгерского конкурса студентов вузов  "Кто лучше знает Россию",  вручены почётные грамоты волонтёрам Русского центра, а затем прозвучат произведения Пушкина.

Приглашаем всех желающих!.

В заключении - за чашкой чая поговорим о положении русского языка в мире.

Сотрудники Русского центра

Венгерско-русского общество.

Kedves Barátaink!

Az ENSZ határozata alapján a 2010. évtől kezdődően az Orosz Nyelv Napját június 6-án, a nagy orosz költő, Alekszandr Szergejevics Puskin születése napján ünnepeljük.

A Pécsi Tudományegyetem Orosz Központja és a Pécsi Magyar-Orosz Társaság már ötödik alkalommal szervezi meg az "Olvassunk Puskint a világ nyelvein!" című rendezvényt. Puskin bármelyik versét felolvashatjuk anyanyelven vagy idegen nyelven június 6-án 17:00 órai kezdettel az Orosz Központban (Pécs, Ifjúság u.6. D épület 4. emelet).

A rendezvény alkalmával kihirdetjük a "Ki tud többet Oroszországról?" nemzetközi diákvetélkedő nyerteseit, átadjuk az Orosz Központ önkénteseinek szóló okleveleket és meghallgatjuk Puskin műveit. Zárásként egy csésze tea mellett megvitatjuk az orosz nyelv helyzetét a világban.

Mindenkit szívesen látunk!

Az Orosz Központ munkatársai

a Pécsi Magyar-Orosz Társaság

2019. június 06. 17:00
Orosz Központ (Pécs, Ifjúság u.6. D épület 4. emelet).
Ünnepség

PTE BTK