Viking Mesevár – Kreatív irodalmi gyerektábor

április

15.

VIKING – MESEVÁR – KREATÍV IRODALMI GYEREKTÁBOR A PTE BÖLCSÉSZET- ÉS TÁRSADALOMTUDOMÁNYI KARÁN

Idén a messzi északon, ahol a tenger kékségesen kék, hideg és néha haragos, úszik a vikingek hajója :)

Ezen a nyáron hetedik alkalommal szervez gyermektábort a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara. Erre, a közös játékra, mesélésre, tanulásra hívjuk gyermekeiket.

A tábor alsó tagozatos általános iskolások (7 és 10 éves kor között) számára nyújt ideális nyári programot. Varró Dániel A szomjas troll című Kis viking legendáriuma segítségével a játékok, foglalkozások a titokzatos vikingek birodalmába repítik a táborozókat. A tábort a PTE gyakorló általános iskolájának pedagógusa vezeti, őt a Bölcsészkar tanárjelöltjei a modern pedagógia eszközeivel segítik.

Varró Dániel mesefolyama segíti a vikingek titokzatos világának megismerését. Kalandunk során a viking harcos élet nehézségeivel ismerkedünk, mi magunk is csatához készülődünk, amihez sisakot, pajzsot „kovácsolunk”. Felfedező utunkat a fjordok között a hajónk segíti majd. Szócsatáinkat rímfaragással erősítjük, de a rúnaírással is megküzdünk.  Az istenek megidézéséhez a csoportos tánc fog segítséget nyújtani. A vikingek kenyerét is megkóstoljuk.

A táborok célja, hogy közösen, vidáman és hasznosan töltsünk néhány napot a nyárból.

FONTOS INFORMÁCIÓK:

• Időpont: 2021. június 21-25.
  • Napirend:
    • Tábornyitás: 7.30 (ekkortól várjuk a gyerekeket reggelente)
    • Ebéd: 12.00
    • Uzsonna: 16.00
    • Tábor napi zárása: 17.00 (legkésőbb ekkorra várjuk a szülőket, hogy estére hazavigyék a gyerekeket)
  • Helyszín: Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Ifjúság útja 6., B épület
  • Részvételi díj: 25 000 Ft/fő (PTE dolgozók számára a Humánpolitikai Igazgatóság támogatása igénybe vehető.)

A befizetés módjáról a regisztráció után e-mailt küldünk.

A regisztráció határideje: 2021. május 31.

A regisztrációkat a jelentkezések sorrendjében tudjuk fogadni, a résztvevők maximális létszáma 30 fő.

További információ:
Izsák Mónika
E-mail: izsak.monika@pte.hu
Telefon: 72/503-600/64287

(Az aktuális járványügyi helyzetet figyelembe véve a változtatás jogát fenntartjuk.)

Jelentkezés

Kérem, jelölje, van-e valamilyen speciális étkezési igénye?
Szülő PTE alkalmazott?
Számlát kér?