Keresztény Neveléstudományi Konferencia (2022)

Apor Vilmos Katolikus Főiskola, 2600 Vác, Schuszter Konstantin tér 1–5.

A váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola a korábbi évek hagyományát folytatva idén is megszervezi Keresztény Neveléstudományi Konferenciáját. A konferencia a keresztény szemléletű hazai és külföldi neveléstudományi kutatások mellett a keresztény nevelés és oktatás múltból származó legfontosabb értékeinek, jelenbeli és jövőbeni kihívásainak és feladatainak számbavételét tűzi napirendjére. A konferencia most a zsidó-keresztény tanításra épülő személy-fogalom értékeinek felmutatásával kívánja a XXI. századi keresztény pedagógus képét megrajzolni. A zsidó-keresztény személy fogalmából kiinduló gyermekkép, a gyermekekért végzett szolgálat is a konferencia programját adja, megemlékezve Maria Montessori és Peter Petersen reformpedagógusok halálának hetvenedik évfordulójáról. A tervezett előadások horizontjában a konferencia mind az elméleti szakemberek, mind a gyakorló pedagógusok és a nevelő-oktató hivatásra készülő főiskolai és egyetemi hallgatók számára lehetőséget kínál az eszmecserére.

Részletek és jelentkezési lap a mellékletben.
Az absztraktok beküldésének határideje: 2022. február 28.

Forrás: avkf.hu