Nemzetközi konferencia, Romanisztika Intézet

nezmetközi konferencia, Romanisztika Intézet

PTE BTK "A" épület Vargha Damján terem és PTE BTK "D" épület

Nemzetközi konferencia

2023. április 5-én és 6-án háromnyelvű (olasz, francia, spanyol) nemzetközi konferencia lesz az Ifjúság úti kampuszon. A PTE Romanisztikai Intézete által szervezett kétnapos rendezvény megnyitóján a kar dékánja, Prof. Dr. Heidl György és a Romanisztika Intézet vezetője, Dr. Lilón Domingo Antonio mellett a budapesti Olasz Kultúrintézet igazgatója, Dott. Gabriele La Posta is személyesen köszönti majd a megjelenteket.

A plenáris előadások három újlatin nyelvet és három szakterületet (történelem-civilizáció, irodalomtudomány és nyelvészet) fognak át, miként a szerda délutáni és csütörtöki irodalmi, nyelvészeti és civilizációs témák köré szervezett szekciók is. Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Program és absztraktfüzet (pdf)

………

Convegno internazionale

Il 5 e 6 aprile 2023 l’Università di Pécs darà luogo ad un convegno internazionale trilingue (italiano, francese e spagnolo) sulle lingue e culture romanze. La conferenza organizzata dall'Istituto di Romanistica dell’Università di Pécs sarà aperta dal Decano della Facoltà di Lettere e Scienze Sociali, Prof. Dr. György Heidl assieme al Direttore dell'Istituto di Romanistica, Dr. Antonio Lilón Domingo e al Direttore dell'Istituto Italiano di Cultura di Budapest, Dott. Gabriele La Posta.

I discorsi plenari riguarderanno tre lingue romanze e tre aree di specializzazione (storia e civiltà, letteratura e linguistica), come anche le sessioni pomeridiane di mercoledì e quelle di giovedì focalizzate su letteratura, linguistica e civiltà dell’area romanza. Vi aspettiamo numerosi.

Programma e libretto abstract (pdf)

Romanisztika Intézet Olasz Tanszék

H-7624 Pécs, Ifjúság útja 6.    +36 72 503 600/64089, +36 30 365 5876    kerner.rita@pte.hu