Alakuló ülés - 2021. december 8.

2021. december 8-án megkezdődött az "Oktatási Esélyekért!" pályaorientációs mentorprogram munkája. A Teams felületén megrendezett találkozón a kutatócsoport vezetője, Dr. Híves-Varga Aranka köszöntötte a programban résztvevő 10 intézmény pedagógus kollégáit. A találkozó során Dr. Fehérvári Anikó kutatásvezető-helyettes bemutatta a korai iskolaelhagyás társadalomtudományi kontextusát. Az ismerkedés során bemutatkozott Jakab Natália, a Gandhi Gimnázium igazgató-helyettese, a program középiskolai kapcsolattartója, illetve Kőszegi Krisztián a Pécsi Evangélikus Roma Szakkollégium kollégája. Végezetül a programba bevont 10 intézmény pedagógusai ismertették iskoláikat, pedagógiai programjukat és a térségük nehézségeit.

Oktatási Esélyekért! kutatócsoport

Oktatási esélyekért Kutatócsoport logója