Aurore Tirard előadásai - április 20-21.

ROMOLÓGUS SZAKNAPOK – 2023

Aurore Tirard - Institut National des Langues et Civilisations Orientales (INALCO, Paris)

előadásai

Romák Franciaországban - (angol nyelven, tolmácsolással)

2023. április 20.   10.00 óra

A Romani nyelv kutatása az INALCO-ban - (angol nyelven, tolmácsolással)

2023. április 20.   12.00 óra

Linguistics/Didactics: The challenge of teaching a pluricentric language - (angol nyelven)

2023. április 21.   10.00 óra

Szeretettel várjuk az érdeklődőket a Romológus szaknapok keretében megvalósuló előadásokra.

Aurore Tirard a párizsi INALCO Egyetemen Dél-Ázsia és Himalája Tanszékének munkatársa,  A roma nyelv és civilizáció részlegének megbízott vezetője. A szintaxis, morfológia és pragmatika területén kutat. Érdeklődése a nyelvi variáció, nyelvi változás, szintaxis, főnévi kifejezés, elhatározás, fókuszálás, nyelvi érintkezés, terepnyelvészet nyelvészeti területekre terjed ki, a Balkán nyelvei mellett a roma nyelvet vizsgálja. Legutóbbi publikációja a „Syntaktikai duplázás és variáció – A romák esete” címmel jelent meg.

A program a „A PTE BTK vendége” pályázati támogatás keretében valósul meg.

PTE BTK Neveléstudományi Intézet

H-7624 Pécs, Ifjúság u. 6.    72/503 600/24555    matyovszky.aniko@pte.hu