A 2002 óta évente megszervezett Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencia (VMTDK) Kárpát-medencei hatókörű, magyar nyelvű tudományos diákköri mozgalom, amelyben 100-150 hallgató vesz részt új kutatási eredményeivel a mintegy 50 tagú, nemzetközi tudományos bizottság aktív részvételével. A VMTDK-án eddig 2.734 kutatási eredményt mutattak be. A konferenciára megjelenik a magyar és angol nyelvű rezümékötet. Minden jelentkezőnek saját profilja van a honlapon, ahol az elmúlt VMTDK-k archívuma is megtalálható (www.vmtdk.edu.rs).
A rendezvény Vajdaság junior és senior akadémiai szférájának legtömegesebb, modellértékű tudományos fóruma, amely 2002-ben a vajdasági egyetemi tanárok kezdeményezésére jött létre a Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium keretében.
A VMTDK célja a vajdasági magyar tudományos utánpótlás tervszerű kinevelése, a tudományos/művészeti igényű, innovatív, értékteremtő tevékenység ösztönzése, a szakmai-tudományos identitás megerősítése, az Újvidéki Egyetem újvidéki és szabadkai akadémiai polgárai közti kommunikáció elősegítése, a magyar nyelv felsőoktatási és tudományos közéleti színtereinek bővítése, közösségi tudatformálás, az Újvidéki Egyetemnek mint többnyelvű egyetemi modellnek a fejlesztése, a Kárpát-medencei hatókörű szakmai kitekintés elősegítése. A VMTDK minden tudományterületet és művészeti ágat felölel. A rendezvényen kiosztják a szekcióelső díjakat, a különdíjakat és a Kristálygömb Díjat.
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2020.