Segédlet a komplex vizsga Disszertációs részének bemutatásához

Vissza a Hallgatói információk oldalra

Segédlet a komplex vizsga
Disszertációs részének bemutatásához

Az alábbiakban összeszedtük azon ajánlott pontokat, amelyeket segítségül szolgálhatnak a Szigorlat disszertációs részének megírásához és bemutatásához.

• Struktúra:
    • A Komplex vizsga leírását tartalmazó dokumentum 1.sz. mellékletében leírtak struktúrájában (a leírás elérhető ide kattintva) mutassa be kutatásai előrehaladását, eddigi eredményeit prezentáció formájában, valamint előzetesen benyújtott dokumentum formájában (további információ ide kattintva érhető el).
    • Minden egyes pontra reagáljon, ne maradjon ki semelyik szempont sem. (A prezentáció terjedelme, az egyes alfejezetek tartalmi kibontása természetesen lehet eltérő, a kutatás jelenlegi állásától függően.)
  • Bibliográfia: A bibliográfia/felhasznált irodalom min. 50 tételből álljon, melynek legalább 30%-a legyen idegennyelvű.
  • Publikációs jegyzék:
    • A komplex vizsgára minden PhD hallgatónak szükséges elkészítenie/letöltenie egy jegyzéket, amelyben a komplex vizsga időpontjáig bezárólag megjelent, vagy megjelenés alatt áll álló, rögzített saját tudományos tevékenységét bemutatja (pl. publikációk, konferenciamegjelenések, szakmai rendezvényeken tartott előadások...stb.)
    • Ez a publikációs jegyzék akár az mtmt.hu felhasználói felületéről is nyomtatható.

A komplex vizsga Disszertációs részének bemutatásához a Doktori Iskola ppt sablonja elérhető lentebb, használata nem kötelező a vizsgán.

Oktatás és Társadalom Neveléstudományi Doktori Iskola

7624 Pécs, Ifjúság útja 6. B épület    +36-72/ 501-500/24510    otndi@pte.hu