Segédlet a szigorlat Disszertációs részének bemutatásához

Vissza a Hallgatói információk oldalra

Segédlet a szigorlat
Disszertációs részének bemutatásához

Az alábbiakban összeszedtük azon ajánlott pontokat, amelyeket segítségül szolgálhatnak a Szigorlat disszertációs részének megírásához és bemutatásához.

• A Szigorlat témakörök „Disszertációs rész”-ben leírtak struktúrájában mutassa be kutatásai előrehaladását, eddigi eredményeit, fejtse ki a disszertáció egyes részeit.
  • Minden egyes pontra reagáljon, ne maradjon ki semelyik szempont sem. (A leírás terjedelme, az egyes alfejezetek tartalmi kibontása természetesen lehet eltérő, a kutatás jelenlegi állásától függően.)
  • A terjedelem: min. 20.000, max. 40.000 karakter
  • A Disszertációs rész dokumentumának formai követelményei: Times New Roman betűtípus, 12-es betűméret, 1,5 sortáv.
  • A bemutatás terjedelmébe nem tartozik bele a bibliográfia/felhasznált irodalom, illetve a mellékletekbe kerülő képek, táblázatok, grafikonok, forrásszövegek sem.
  • A bibliográfia/felhasznált irodalom min. 50 tételből álljon, melynek legalább 30%-a legyen idegennyelvű.
  • Csatoljon egy olyan jegyzéket a bemutatásához, melyben összegzi, hogy doktori kutatásaihoz kapcsolódóan, azok részeredményeiről a szigorlat napjáig milyen saját publikációi jelentek meg/állnak megjelenés alatt, illetve hogy milyen előadásokat tartott szakmai rendezvényeken, tudományos konferenciákon. (Ez a publikációs jegyzék akár az mtmt.hu felületéről is nyomtatható.)

A disszertációs rész bemutatásáról készített összegzés legkésőbb az erre vonatkozó emailben tartalmazott időpontig megküldendő a témavezető(k) és a Doktori Iskola (otndi@pte.hu) részére. A témavezető(k) ezután ezt röviden véleményezi(k), és kb. 1 oldalas véleményt írnak, amelyet elküldenek a Doktori Iskolának (otndi@pte.hu).

A témavezetőket erről a feladatukról a Doktori Iskola értesíti.

Oktatás és Társadalom Neveléstudományi Doktori Iskola

7624 Pécs, Ifjúság útja 6. B épület    +36-72/ 501-500/24510    otndi@pte.hu