Itália Pannóniában

Művészetek és irodalom háza

Itália Pannóniában

Idén első alkalommal került megrendezésre Pécsett az Olasz Napok elnevezésű program. A rendezvény a Pécsi Tudományegyetem Nemzetközi Igazgatósága által szervezett, az évek óta nagy sikerrel futó International Seasons címet viselő rendezvénysorozat részeként került megrendezésre a Pécsi Tudományegyetem Olasz Tanszéke és az Olasz Kultúrintézet közreműködésével. A 2023. április 5-én megrendezett programot az Olasz Kultúrintézet igazgatója, Dr. Gabriele La Posta nyitotta meg, amelyet a Pécsi Tudományegyetem Olasz Tanszékének oktatója, dr. Tombi Beáta előadása és a napjainkban nagy népszerűségnek örvendő Kristály Quartet koncertje követett.

A részletes programot ld. a mellékelt plakáton.

Volt hallgatónk, Bárkányi Noémi beszámolója az eseményről: https://olaszorszagrol.hu/olasz-napok-pecsett/

olasz napok 1

olasz napok

olasz napok 2