A PTE Wlislocki Henrik Szakkollégiumának tudományos programja

PTE BTK Ifjúság úti Campus - C épület, C/V/II. terem

Szeretettel meghívjuk a Szakkollégiumunk által szerevezett kerekasztal beszélgetésre, ahol neves kutatókat számolnak be két kutatás eredményeiről: a roma fiatalok átlépése az oktatásból a munka világába (NGOST), a "Az iskolai sikeresség útjai, kimenetei és rejtett költségei" (OTKA-MTA) - vitaindítóként.

A kerekasztal beszélgetés résztvevői:

• Dr. Bereményi Ábel Marie S. Curie kutató munkatárs (Democracy Institute, CEU), Maria Zambrano kutató munkatárs (Universitat Pompeu Fabra, Spanyolország)
  • Dr. Durst Judit kutató, MTA Kisebbségkutató Intézet / UCL, Department of Anthropology,Egyesült Királyság
  • Dr. Boros Julianna egyetemi adjunktus, Pécsi Tudományegyetem, Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar
  • Dr. Bogdán Péter nyelvész-kutató, az MTA Kisebbségkutató Intézet volt munkatársa
  • Dés Fanni kutató, Társadalomelméleti Kollégium (TEK) / újságíró, MÉRCE

Moderátorok: Dr. Orsós Anna és Dr. Varga Aranka (PTE BTK NTI)

Időpont: 2022. február 24. csütörtök, 18.00-20.00

Helyszín: PTE BTK Ifjúság úti Campus - C épület, C/V/II. terem.

Sok szeretettel várunk minden kedves hallgatót, oktatót és érdeklődőt rendezvényünkre, amelyet a PTE BTK NTI Inkluzív Kiválóság Kutatócsoportjának MTA-PTE „Oktatási esélyekért2 ” kutatási-fejlesztési programmal közösen szervezünk. A program egyben a NGO-kba sodródva: a roma fiatalok átlépése az oktatásból a munka világába (NGOST) című projekt záróeseménye is, ami az EU Horizon 2020 kutatás-fejlesztésiprogram támogatásából valósult meg, a 845196 számú Marie Skłodowska-Curie Akciók (MSCA-IF) támogatási szerződés keretein belül.

Az eseményt online formában is közvetítjük:

Kérjük, hogy jelezze részvételének formáját! A rendezvényhez szeretnénk frissítőket, ezért szükséges tudni a létszámot!

Az online részvétel biztosításához pedig az e-mail címet várjuk! https://forms.gle/HKJxuSt5BUnV8Vm6A

A Teams-csatorna elérhetősége a következő: https://teams.microsoft.com/l/channel/19%3akx5Fspo_4ULvgSgqFg0EaR9sk1r9… 2/General?groupId=611b73b7-e8c7-41c2-9743-ae6bac0cc380&tenantId=570702d4-0107-4a39-a9d5-747f8b97ae91

A Pécsi Tudományegyetem Teams-felhasználóval rendelkező érdeklődők a következő kóddal tudnak belépni: tkl5tj9

Oktatási Esélyekért! kutatócsoport