Fordítástudományi Műhely középiskolásoknak

Fordítástudományi Műhely, PTE BTK Olasz Tanszék Rónaky Eszter

A 2022/2023-as tanév második szemeszterében tanszékünk oktatója, Rónaky Eszter fordítástudományi műhelyt szervezett az alábbi öt pécsi középiskolában: Leőwey Klára Gimnázium, a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Szent Mór Iskolaközpont, Babits Mihály Gyakorló Gimnázium, Kodály Zoltán Gimnázium. A félév során az érdeklődő diákok csoportos foglalkozások keretében különböző szépirodalmi szövegeket fordítottak olaszról magyarra, valamint megismerkedtek néhány ismert magyar szépirodalmi alkotás olasz és angol nyelvű fordításával. A fordítási munkán és a fordításelemzéseken keresztül a résztvevők egyrészt ízelítőt kaptak a műfordítás elméleti és gyakorlati kérdéseiről, másrészt betekintést nyerhettek a PTE BTK Olasz Tanszékén zajló tudományos munkába és az egyetemi szemináriumok világába.

Szent Mór Iskolaközpont

Babits Mihály Gyakorló Gimnázium

Kodály Zoltán Gimnázium

Leőwey Klára Gimnázium