Fordítástudományi műhely középiskolásoknak, 2024

01_nyito_Forditastudomanyi_Muhely_RonakyE
02_Forditastudomanyi_Muhely_RonakyE
03_Forditastudomanyi_Muhely_RonakyE

A 2023/2024-es tanév második szemeszterében tanszékünk oktatója, Rónaky Eszter ‒ a tavaly elindított kezdeményezés folytatásaként ‒ idén is ellátogatott több pécsi középiskolába, ahol fordítástudományi műhelyt és ismeretterjesztő előadást tartott az érdeklődő diákok számára. Az összesen 6 alkalomból álló előadás-sorozat keretében 2024. március 22-én a pécsi Kodály Zoltán Gimnázium, április 12-én és 18-án a Szent Mór Iskolaközpont, május 15-én és 17-én pedig a Babits Mihály Gyakorló Gimnázium diákjai ismerhették meg a PTE BTK-án (s ezen belül az Olasz Tanszéken) zajló képzéseket, valamint betekintést nyerhettek az egyetemi szemináriumok világába. A közös műhelymunkának idén is az volt a célja, hogy a diákok kezükbe vegyenek és tanulmányozzanak néhány ‒ olasz, magyar és angol nyelvű szövegeket tartalmazó ‒ műfordításkötetet, és a szépirodalmi fordítások részletes elemzése kapcsán megvitassák a műfordítás néhány érdekes elméleti, történeti és gyakorlati kérdését. Az órák jó hangulatban teltek, a diákok kíváncsiak és együttműködőek voltak, a tárgyalt témákhoz sok hozzászólás, észrevétel érkezett.

Romanisztika Intézet Olasz Tanszék

H-7624 Pécs, Ifjúság útja 6.    +36 72 503 600/64089, +36 30 365 5876    kerner.rita@pte.hu