Keszthely Fest(a) Italiana – immár harmadszor

Keszthely Festa 6
Keszthely Festa 7
Keszthely Festa 8

A Keszthely Fest nevet viselő keszthelyi nyári kulturális programsorozatnak immár harmadszor volt szerves része a Kendeh-Kirchknopfné Dr. Farkis Tímea (PTE BTK) és Horváth Zoltán (SZTE BTK, Vajda János Gimnázium) által szervezett Keszthely Fest(a) Italiana, amely idén is gazdag programot kínált az érdeklődő közönségnek.

Keszthely Város Önkormányzata és a Budapesti Olasz Kultúrintézet támogatásával megvalósult olaszos találkozó központi témája ezúttal Velence volt. Az Adria királynőjeként is ismert város történelméről, művészetéről, nevezetességeiről és érdekességeiről az ország négy különböző olasz tanszékéről (ELTE, Debreceni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Pécsi Tudományegyetem) érkezett előadók tartottak informatív  és egyben szórakoztató előadásokat. A műsort többféle zenei betét és zárásként egy interkulturális kvíz színesítette.

Romanisztika Intézet Olasz Tanszék

H-7624 Pécs, Ifjúság útja 6.    +36 72 503 600/64089, +36 30 365 5876    kerner.rita@pte.hu