Magyar-német közös EDUC online kurzus

Az EDUC (European Digital UniverCity) projekt keretében valósult meg 2022. májusában az az online kurzus, amelyet közösen tartottak a PTE BTK Orosz Filológia Tanszék hallgatói és a Potsdami Egyetem Nyelvészeti Központjának hallgatói számára.

A közös projekt célja a hallgatók virtuális mobilitásának megteremtése, emellett pedig a különböző országokból származó diákok kulturális sokszínűségének egy közös oktatási folyamatban való megjelenítése. A projekt során a munka magyar és német hallgatókból álló vegyes mikrocsoportokban folyt. A projektben résztvevők Oroszország, Magyarország Németország és az egykori SZU tagköztársaságainak politikai berendezkedésével foglalkoztak. A munka rendkívül eredményes volt. Mindkét fél kifejezte, hogy a jövőben folytatná az együttműködést.

Tanszékünk részéről a kurzust dr. Kovács Ekaterina vezette.

Szlavisztika Intézet Orosz Filológia Tanszék

7624 Pécs, Ifjúság u. 6., D-épület, 422.    +36 72 503-600/64281    bekes.boglarka@pte.hu