Ismerjék meg szakos hallgatói képviselőinket!

A felvezető szöveg eredeti változata hallgatói szerzőink, Babós Andreas és Novák Henrietta írása.

Akikhez bizalommal fordulhattok – bemutatjuk szakos képviselőinket

Miért jó, hogy vannak szakos képviselőink? Ez egy olyan kérdés, amit valószínűleg egészen kevesen fogalmaztak meg magukban, noha kifejezetten hasznos, ha tisztában vannak a hallgatók azzal, miben lehet segítségükre három társuk, akiket a következőkben szeretnénk röviden bemutatni.

A szakos képviselők a BTK HÖK tagjai, akiket közvetlenül a hallgatók választanak meg évente. A Pszichológia Választókerületben jelenleg három hallgató látja el ezeket az érdekképviseleti feladatokat.

A szakos képviselők alapvető munkája a hallgatók segítése a tanév során felmerülő problémás helyzetekben. Ehhez mérten gyakran kell szembenézniük tárgyfelvételkor, óraütközéskor vagy vizsgák kapcsán felmerülő komplikációkkal. De olyan is előfordult már, hogy a képviselőinknek pályázati információk miatt keresték, vagy többszörös óraütközést kellett megoldaniuk, melyek még a határidők előtti pánikban sem bizonyultak megoldhatatlannak.

Ennek fényében látható, hogy a szakos képviselők feladata hatalmas felelősséggel jár együtt. Nem csupán a hallgatók érdekeit kell érvényesíteni, hanem ezzel együtt a hallgatók és oktatók közti kapcsolat fenntartását, az információk eljuttatását és olykor konfliktusok elsimítását is el kell látniuk, mindezt egy hivatalos és diplomatikus kommunikációval. Eközben persze figyelni a folyamatos elérhetőségre, hogy gyorsan tudjanak reagálni minden hallgató kérdésére vagy kérésére.

Emellett nem csak tanulmányi ügyekben kell a szakot és annak tanulóit képviselni, hanem a Hallgatói Önkormányzattal való együttműködésért is ők a felelősek, aminek többi tagjával a havi Küldött Gyűléseken vitatják meg az aktuális problémákat, valamint szavaznak bizonyos ügyekkel kapcsolatban. Ez egy remek lehetőség számukra, hogy egymást is segítsék vagy útmutatást kérjenek. Mivel egyéb feladatokat is ellátnak az egyetem vérkörében, melyekben képviselőtársaiknak esetleg már van tapasztalata, így egymást is van lehetőségük segíteni és tanácsokkal ellátni, hogy minden területen maximálisan teljesíteni tudják küldetésüket: a hallgatók maximális odaadással való segítését.

Endre Hunor (MA I. évf.)

Hunor mindig szívügyének tekintette az egyetem közösségi életének szervezésében való részvételt, illetve a hallgatók tanulmányi ügyeinek segítését. Jelenleg második mandátumát tölti hallgatói képviselőként a Hallgatói  Önkormányzat keretein belül. Ez idő alatt számos kéréssel és kérdéssel fordultak felé hallgatótársai, ezek megoldásában készségesen állt rendelkezésre. Jelenleg a levelezős hallgatók ügyeit gondozza, azonban minden más tagozatú és évfolyamú hallgató rendelkezésére áll. Elszántsága továbbra is töretlen ez ügyben.

Nagy Anna (MA II. évf.)

Anna utolsó évét tölti a mesterképzésen, másodéves kora óta tevékenykedik, mint hallgatói képviselő. Azóta számtalan hallgatói problémával találkozott, így 2023 májusa óta a HÖK Oktatási Bizottságának is a tagja. Elsősorban a mesteres hallgatók ügyeivel foglalkozik, azonban az alapképzéses hallgatók is bizalommal fordulhatnak hozzá bármilyen kérdés esetén. Gólyatáborban többnyire infopultosként segítette a gólyák problémamentes szórakozását. A tavalyi év végéig főszervezőként tevékenykedett a Psziesztában.

--

Lénárt Patrik (MA II. évf.)

Patrik angol nyelvű képzésre jár, így elsődlegesen a külföldi hallgatókkal tartja a kapcsolatot, viszont a magyar nyelvű képzésről is bátran kereshetitek. Az egyetemen töltött évei alatt a Szenesben a hallgatók kikapcsolódásukat, szórakozásukat helyezte előtérbe, ezzel segítve egyetemi pályafutásuk színesítését. Mind a gólyatábor egyik szervezőjeként, mind a Szenes egyik programkoordinátoraként aktívan segítette a bajbajutott hallgatókat. Végül úgy döntött, hogy foglalkozhatna mélyebben is ezzel a feladattal, így jelentkezett hallgatói képviselőnek.

--

Hallgatói képviselőinket az alábbi e-mail címen érhetik el: pszichologiakepviselet.pte@gmail.com

Pszichológia Intézet

H-7624 Pécs, Ifjúság útja 6.    +36-72/ 501-516    pszichologia.btk@pte.hu