Korai intervenciós mentálhigiénés tanácsadás MA - felvételi információk

Felvételi irányszám: 10<20

Felvételi követelmények: szóbeli felvételi

Felvételi információk, jelentkezési feltételek:

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:

• teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a pszichológia, szociális munka, a gyógypedagógia, a szociálpedagógia, a csecsemő-és kisgyermeknevelő, az óvodapedagógus, a konduktor alapképzési szakok, valamint az egészségügyi gondozás és prevenció alapképzési szak védőnő szakiránya.

Egyéb diploma a szakra nem fogadható el.

A szóbeli felvételi vizsga

A szóbeli felvételi vizsgabizottság előtt zajlik, melyen a felvételiző motivációját, érdeklődését, valamint korábbi BA tanulmányaira alapozott kisgyermekkorral kapcsolatos alapvető szakterületi elméleti és gyakorlati ismeretei és tapasztalatait mérik fel.

A pontszámítás módja

A jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben fejezik ki, melyet a tanulmányi pontok (előző diploma minősítése, legfeljebb 45 pont), a felvételi vizsgapontok (legfeljebb 45 pont) és a többletpontok (legfeljebb 10 pont) összese ad.

A szakon 4 többletpont adható kiemelkedő, adott/kisgyermekkori szakterületen végzett szakmai tevékenységért (előadás tartása 2 pont, megjelent v. megjelenés alatt álló publikáció 2 pont).

Pszichológia Intézet

H-7624 Pécs, Ifjúság útja 6.    +36-72/ 501-516    pszichologia.btk@pte.hu