Könyvbemutató | Kaló Zsuzsa: Traumainformált csoportos tanácsadás szerhasználó nőknek

Könyvbemutató | Kaló Zsuzsa: Traumainformált csoportos tanácsadás szerhasználó nőknek



PTE BTK B épület, 407-es terem (7624 Pécs, Ifjúság út 6.)

A Kultúr Faktor szakmai kollégiumának keretében ezúttal Kaló Zsuzsa női szerhasználattal kapcsolatos kötetéről szervezünk kerekasztal beszélgetést rangos vendégeinkkel.

Kaló Zsuzsa, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pszichológiai Intézetének tanszékvezető egyetemi docense, tanácsadó szakpszichológus, nyelvészetből doktorált. Tagja a Fiatal Kutatók Akadémiájának, továbbá elnökségi tagja a Magyar Addiktológiai Társaságnak és a Magyar Pszichológiai Társaságnak. Alelnöke a European Society for Social Drug Research (ESSD) szervezetnek. Kutatási területei közé tartozik az addiktív viselkedés, a kvalitatív kutatási módszerek, valamint az interdiszciplináris megközelítések az adatgyűjtésben és -elemzésben. Kiemelt érdeklődése a függőség és a trauma narratívák tanulmányozására irányul a lányok és nők körében. Kollégáival traumainformált csoportos tanácsadási beavatkozásokat dolgozott ki szerhasználó lányok és nők számára. 2020-ban jelent meg a „Bevezetés a szerhasználó nők világába” című kötete.

Trauma és szerhasználat összefüggéseit vizsgáló könyve hiánypótló útmutató mindazok számára, akik csoportos keretek között dolgoznak szerhasználó lányokkal és nőkkel. A kötet gyakorlati stratégiákat és elméleti alapokat kínál a traumainformált tanácsadásra, különös figyelmet fordítva a nők speciális igényeire. A trauma és addikció témájában szerzett tapasztalatok, valamint a hazai és nemzetközi kutatások ötvözésével ez a kézikönyv segíti a szakembereket abban, hogy hatékony, biztonságos és támogató csoportos beavatkozásokat tervezzenek. Kaló Zsuzsa és szerzőtársai egyedülálló perspektívából közelítik meg a női szerhasználatot, olyan komplex módszertant mutatva be, amely a traumainformált megközelítést helyezi a középpontba. A könyv elméleti háttere és a gyakorlati feladatok gazdag eszköztárat nyújtanak a csoportos tanácsadáshoz. A kézikönyvhöz Mogyorósy-Révész Zsuzsanna, EMDR-terapeuta, tanácsadó szakpszichológus írt előszót.

A kerekasztal-beszélgetés résztvevői:

  • Bognárné Erdős Márta, egyetemi docens, PTE BTK, Közösségi és Szociális Tanulmányok Tanszék
  • Kaló Zsuzsa, tanszékvezető egyetemi docens, ELTE PPK, Tanácsadás- és Iskolapszichológia Tanszék
  • Máté Zsolt, az INDIT Közalapítvány Szenvedélybetegek Integrált Alacsonyküszöbű (SZIA) Szolgálatának szakmai vezetője
  • Susenka Eszter, klinikai szakpszichológus, INDIT Közalapítvány, Addiktológiai Ambulancia
A Kultúr Faktor Projekt a Bázis Addiktológiai Szolgálat 2020-ban indított kulturális programja, mely a művészet, a kultúra nézőpontjaival szeretne több oldalról is rátekinteni a felépülés jelenségére.
Forrás: Kultúr Faktor Projekt

Közösségi és Szociális Tanulmányok Tanszék

H-7624, Pécs, Rókus utca 2. (M. épület)    +36 30 893 2950    torma.szilvia@pte.hu