Vélemények és vakfoltok // Vitaest a Vasutasban

Vasutas Borkert & Fröccsölde

kep kep kep

Mondanád egy vak embernek, hogy "viszont látásra?
Tudod, mi a különbség vak és látássérült között?
Ha nem látnál semmit, mernél gyereket vállalni?
17-én szerdán találkozunk a Vasutasban, hogy közelebbről szemügyre vegyük ezeket a kérdéseket és ütköztessük a nézőpontokat egy kancsó fröccs mellett

Május 17-én a Társadalmi Befogadás Szakkollégium újabb vitaestet szervezett a Vasutasban, mely során ezúttal a vaksággal kapcsolatban kerültek elő vitahelyzetet teremtő kérdések. Az este különlegessége volt, hogy szakkollégista társunk kezdésképp elmesélte látása elvesztésének történetét, majd pedig lehetőséget kaptunk kérdéseink feltevésére. A vita bemelegítő kérdéseként előkerültek mindennapi szófordulataink, melyek akarva-akaratlanul is kirekesztőek lehetnek, hiszen mit érezhet egy látássérült, akinek újbóli viszont látást kívánunk? Emellett felmerült az a probléma, hogy iskolákban, egyetemi képzések során kell-e, és ha igen mennyiben átadni, segíteni a vakok és gyengénlátók elfogadásának, segítésének lehetőségeit. Végezetül egy igen provokatív kérdés is előkerült, avagy vállalhatnak-e gyereket a vak emberek? A téma igen széles skáláját végigjártuk egy konstruktív vita keretein belül, melyet látását elvesztett társunk saját tapasztalataival is kiegészített, így hozva közel e fontos problémakört a résztvevőkhöz.

Társadalmi Befogadás Szakkollégium

H-7624 Pécs, Rókus utca 2. P8-9       tarsadalmi.befogadas.szk@gmail.com