Várkonyi Nándor Emlékkonferencia

Ez év tavaszán, május 19-én – Várkonyi Nándor születésnapjának 125. évfordulója alkalmából – emléktáblát avattak a Kürt utca 5. sz. ház falán. Itt élt és alkotott 1932 és 1970 között. Akkor egy egész emléknappal készültek a szervezők, amelynek része lett volna ez az Emlékkonferencia. Ennek megtartására most adódott lehetőség.

Prof. dr. Nagy Imre irodalomtörténész, karunk egyik legnevesebb alumnusa. A vele való beszélgetést nagy szeretettel ajánljuk.

Időpont: 2021. szeptember 15. (szerda), 16:00
Helyszín: a Csorba Győző Könyvtár Belvárosi Fiókkönyvtár Ifjúsági Tanulótere és a Várkonyi Nándor Emlékszoba. Pécs, Király u. 9., első emelet.
Program:
• Apa-sirató – elhangzik Csorba Győző Várkonyi Nándorhoz írt verse Várkonyi András zenei feldolgozásában. Előadják: Haramza Klára énekművész, zongorán kíséri Várkonyi András.
• Miszler Tamás, a Csorba Győző Könyvtár igazgatója mond köszöntőt.
• Mezey Katalin, Kossuth- és József Attila-díjas író, költő, a MMA Irod. Tagozatának vezetője, a Várkonyi életműkiadás szerkesztője és kiadója bemutatja a könyvhétre megjelent Várkonyi Nándor "Az újabb magyar irodalom (1882-1940)" c. könyvének legújabb kiadását. Beszélgetőtárs prof. dr. Nagy Imre irodalomtörténész.
• Bodáné Szepes Zsuzsanna, Várkonyi Nándor egykori munkatársának vissza-emlékezése.
• Kereszturi József, ny. könyvtárigazgató gondolatai a Várkonyi Fiókkönyvtár történetéről.
• Kende Ágnes, Várkonyi Nándor unokája az Emlékszoba létrejöttét és felépítését beszéli el, majd körbevezeti a vendégeket az Emlékszobában.

A konferencia kötetlen beszélgetéssel zárul.
Szeretettel Várják Önöket Várkonyi Nándor unokái: Kende Ágnes, Kende Kata és Várkonyi András.

(Fotó: https://www.facebook.com/varkonyinandor/)

Alumni Közösségi Portál