Andrásfalvy Bertalan: Antropogén ökológiai változások a Kárpát-medencében

Andrásfalvy Bertalan: "iskolateremtő egyéniségek" OTKA pályázata (TS 040750, "Antropogén ökológiai változások a Kárpát medencében", 3 év, 60 MFt)

Az Andrásfaly Bertalan vezetésével futott pályázat célja mindazon ökológiai változások vizsgálata volt, amelyek a földhasználat és az életmód változásainak következtében a Kárpát medence felszínét a mai formájára alakították. A pályázat eredményei: egy megvédett, illetve két hamarosan megvédendő szakdolgozat, két kiállítás, egy kiállítás-vezető kiadvány, két tudományos konferencia, egy tanulmánykötet, ill. a Vásárhelyi féle 1828-29-es Duna-mappáció CD-ROM kiadása is.

Néprajz - Kulturális Antropológia Tanszék # pecsineprajz

H-7624 Pécs, Rókus u. 2 (M épület)    0672/503-600/64319 mellék    zombory.andrea@pte.hu