MTA-PTE Konferencia a Pécsi Akadémiai Bizottság székházában

2023. november 22. 14.00-16.30 – Pécs, PAB Székház

Az MTA PAB Pedagógiai Munkabizottság és a PTE BTK Neveléstudományi Intézet közös szervezésében megvalósult a Tudományos Ősz – bepillantás kutatók műhelyeibe programsorozat rendezvénye. A 2023. 11. 22-én megrendezett programunk az MTA PB Nevelésszociológia Albizottságának társszervezésében, a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat részeként valósult meg.

A rendezvény során bemutatkozott az MTA-PTE Oktatási Esélyekért Kutatócsoport:

MTA-PTE-Oktatási Esélyek Kutatócsoport[1] félidős tudományos beszámolója

„A beiskolázás nehézségének problémakörét látva Kutatócsoportunk által tervezett kutatás- fejlesztés fő célja egy komplex általános iskolai pályaorientációs-mentorprogram kidolgozása, kipróbálása, beválásának mérése. A korai iskolaelhagyás megelőzését vizsgáló kutatások kiemelten említik a mentorok szerepét, akik személyre szabottan tudnak a tanulói élethelyzethez, igényekhez igazodni, és segítő megoldásokat találni.”

Előadások (14.00-15.30)

• Varga Aranka & Fehérvári Anikó: A kutatás és fejlesztés tudományos kontextusa, terepei, lépései, partnerei
  • Nezdei Ildikó: Pályaorientációs fejlesztés mentori szemmel
  • Széll Krisztián & Fehérvári Anikó: Kutatás közben - első eredmények
  • Horváth Gergely & Hajdu Noémi: Terepen – beavatkozások és tapasztalatok

Diszkusszió (15.30-16.30) Levezető: Arató Ferenc

A rendezvényen személyes formában 28 résztvevő vett részt, köztük a Neveléstudományi Intézet oktatói, a Gandhi Gimnázium tanárai és diákjai, illetve a közoktatás-fejlesztés iránt érdeklődő közönség is jelen volt. A rendezvényt az online térben is közvetítettük, ebben a formában 20 hazai és külföldi vendégünk vett részt.

Oktatási Esélyekért! kutatócsoport

Oktatási esélyekért Kutatócsoport logója