Büszkeségeink

Arany Zsuzsanna fényképe

Arany Zsuzsanna 

2016-ban csatlakozott a Társadalmi Befogadás Szakkollégiumhoz, Informatikus könyvtáros mesterszakos hallgatóként.

Szakkollégistaként részt vett az akkor még induló intézmény rendezvényeinek megszervezésében, kivitelezésében, a Jövő-Kép Workshopok megvalósításában.Létrehozta és elindította az intézmény Facebook oldalát, különböző aktivitásaival pedig előrébb vitte a szakkollégium hírnevét.

2017-ben a PTE 650 Jubileumi Szakkollégiumi Napon a Társadalmi Befogadás Szakkollégium színeiben pályamunkájával elnyerte a közönségdíjat, valamint több kiváló kutatást folytatott többek között az Új Nemzeti Kiválóság Program támogatásával, amelynek köszönhetően kétszer is megkapta a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat.

Arany Zsuzsanna jelenleg a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán Könyvtárostanár mesterszakon tanul, a közeljövőben pedig tanulmányait szakirányú doktori képzésben kívánja folytatni. 

Bálint István Ábrahám fotója

Bálint István Ábrahám

Tanulmányait Pécsett 2016-ban kezdte meg informatikus könyvtáros alapszakon, a szakkollégiumhoz viszont csak 2017-ben csatlakozott. 2017 és 2019 között alelnöki pozíciót töltött be, jelenleg a zalaegerszegi Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtárban dolgozik, és külsős tagként erősíti a pécsi közösséget.  

Részt vett 5 alkalommal a Jövő-Kép Workshop szervezésében, továbbá két kutatási anyagon is dolgozott, amikkel megjelent szakkollégiumi rendezvényünkön is. Képviselte a szakkollégiumot a holland HAN egyetem Internation Week rendezvényén társelőadóként, és a 2019-es Ördögkatlan Fesztiválon a Rőmer Violával és Sütő Ramónával közös kutatási anyagukkal, „A Fekete Csönd” irodalmi szabadulószobával.

Két kari TDK-n is megmérette magát korábbi kutatási anyagával, mely a fogyatékossággal élők könyvtárhasználatát helyezte előtérbe. Ezzel a munkájával az egyetem kutatói ösztöndíját is sikerült több ízben elnyernie és az Országos Széchényi Könyvtár és a Könyvtári Intézet egyik K2-es konferenciáján is előadhatta, később pedig BA diplomája szakdolgozatát is ebből a kutatásból írta.

 

Hosszú Norbert fotója

Hosszú Norbert 

A Veszprém megyei Devecserből származik. 2009-ben nyert felvételt az akkor még Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Karra. Előbb egy felsőfokú Moderátor végzettséget szerezett, majd 2018-ban, sikeresen végezett Andragógia, Művelődésszervező szakirányon.

Andragógia tanulmányai alatt többször megkérdőjeleződött a motivációja. Ha nincs a szakkollégium és leginkább Koller Inez tanárnő iránymutatása, véleménye szerint nem szerzett volna diplomát.

„A magas szakmai munka mellett a teljesség igénye nélkül eljutottam például Hollandiába egy szakmai hétre és a Kari TDK-ra, amit szintén a Kollégiumnak köszönhetek.” Tehát, bátran ajánlja minden hallgatónak!

Jelenleg nagy energiával és örömmel a szakmájában tevékenykedik. Fesztiválokon dolgozik, moderátorkodik és a pécsi Improvokál, színházi improvizációs társulatot vezetője.

Kopasz Kristóf fotója

Kopasz Kristóf 

A Pécsi Tudományegyetem emberi erőforrás tanácsadó szakos hallgatójaként csatlakozott a Társadalmi Befogadás Szakkollégiumhoz. Aktívan részt vett a Szakkollégium által szervezett Jövő-Kép workshopok szervezésében és lebonyolításában. Fél éven keresztül külföldön folytatta tanulmányait az Erasmus+-nak köszönhetően. Részt vett a Hollandiában található HAN Egyetem által rendezett workshopon, ahol közösségépítés témakörében tartott foglalkozást.

Tanulmányai befejezése után toborzási tanácsadóként helyezkedett el egy pécsi fejvadász cégnél, ahol jelenleg is dolgozik. 

Kovács Tamás fotója

Kovács Tamás 

2016-ban csatlakozott Szakkollégiumunkhoz, Andragógia mesterszakos hallgatóként.  Szakkollégiumi tagként közreműködött az intézmény rendezvényeinek megrendezésében, lebonyolításában, egyéni aktivitásaival pedig kimagaslóan képviselte a Társadalmi Befogadás Szakkollégium értékeit.

Számos törekvései közül az egyik legkiemelkedőbb aktivitásai Indiában, Újdelhiben és Muzaffarpurban követhetők nyomon, ahol segített létrehozni két iskolát a rászorulók számára. Ezen kívül több nemzetközi programban is részt vesz, melynek keretében kutatásokat végeznek a hátrányos helyzetben lévők felzárkóztatása és a felnőttképzés területén, reprezentálva ez által szakkollégiumunk alapelveit, értékeit. 

Kovács Tamás jelenleg a Pécsi Tudományegyetem „Oktatás és Társadalom” Neveléstudományi Doktori Iskola hallgatója, az Oktatástörténet Doktori Program keretein belül. 

Maurer Tímea fotója

Maurer Tímea 

2017-ben Emberi erőforrás tanácsadó mesterszakos hallgatóként kapcsolódott be a Társadalmi Befogadás Szakkollégium munkájába. Szakkollégistaként hozzájárult az intézmény eseményeinek megszervezéséhez, lebonyolításához. 

Sajtó referensként népszerűsítette az intézetet a közösségi médiában, ennek köszönhetően 2019-ig kezelte a szakkollégium Facebook oldalát, ahol az események hirdetésén túl, összegző beszámolókat készített a programokról, a tagok önálló tevékenységeiről. 

2018-ban a Pécsi Szakkollégiumi Napon Pálmai Mirandellával és Pelczer Dórával közösen képviselte az intézményt, ahol bemutatott pályamunkájukkal elnyerték a harmadik helyezést, igazolva ezzel a szakkollégium eredményes működését. Maurer Tímea jelenleg végzős Emberi erőforrás tanácsadó szakos hallgató, tanulmányai befejeztével pedig tudását a munkaerő-piacon kívánja kamatoztatni. 

Nagy Andor fotója

Nagy Andor 

Informatikus könyvtárosként kezdte meg tanulmányait Pécsi Tudományegyetemen. Jelenleg az Eötvös Loránd Tudományegyetem könyvtártudományi doktori programjának doktorandusza.Emellett a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának oktatója. 

Megalakulásakor csatlakozott a Társadalmi Befogadás Szakkollégiumhoz. Több alkalommal is lehetősége nyílt részt venni az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, amelyen először második, majd első helyezéssel értékelték bemutatott pályamunkáját. Több ösztöndíjat is nyert és számos elismerést kapott tanulmányai alatt.

2016-ban az Országos Széchényi Könyvtár Könyvtári Intézetében kezdett dolgozni. 

Pálmai Mirandella fotója

Pálmai Mirandella 

A szakkollégium újraindításának egyik alapító tagja és társelnöke. Tanulmányait a PTE-n Andragógia alapszakon kezdte, majd Emberi erőforrás tanácsadó mesterszakon folytatta. Ez idő alatt folyamatosan részt vett a szakkollégium gyűlésein, aktívan közreműködött az események megszervezésében, lebonyolításában.

Népszerűsítette a szakkollégiumot számos rendezvényen: konferenciákon, KTDK-n, OTDK-n, egyetemi nyílt napokon. Pelczer Dórával közösen megalkottak egy életút társasjátékot, amely a szakkollégium egyik jelképévé vált. Jelenleg Pécsen él és dolgozik.

Pelczer Dóra fotója

Pelczer Dóra 

Az andragógia alapszak után emberi erőforrás tanácsadó mesterszakon folytatta tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemet. A Társadalmi Befogadás Szakkollégium tagja újraindításától kezdődően, jelenleg társelnöki tisztséget tölt be.

A Szakkollégium és a tudományos élet aktív tagja, több konferencián és workshopon vett részt előadóként és szervezőként, publikációi jelentek meg. Két alkalommal részt vett az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, ahol másodjára harmadik helyezést ért el és különdíjat nyert.

Tanulmányai alatt elnöktársával megalkotta a „Hogyan tovább?”életút társasjátékot, ami egy innovatív pályaorientációs eszköz. Számos helyen bemutatták, ahol az érdeklődők ki is próbálhatták. 

Rudolf Alexandra fotója

Rudolf Alexandra 

A szakkollégiumon belül lehetőséget kapott arra, hogy szakdolgozati témáját, az előítéleteket, azon belül is a tetoválás megítélését komolyabban kutassa. Ennek kapcsán sikerült részt vennie egy nemzetközi konferencián Hollandiában, a Nijmegen-i Egyetemen Koller Inez tanárnővel.

Egyetemi évei alatt költözött ki Oxfordba, tanulmányait már Angliából fejezte be. Jelenleg Bristolban él a párjával, ahol egy nemzetközi leasing cégnél dolgozik.

 

   

 

Társadalmi Befogadás Szakkollégium

H-7624 Pécs, Rókus utca 2. P8-9       tarsadalmi.befogadas.szk@gmail.com
logo