Az Interdiszciplináris Doktori Iskola (a továbbiakban IDI) előzményének az Ormos Mária akadémikus vezette Európa és a magyarság a 19–20. században c. Doktori Program tekinthető, mely 1993-ban, az országban az elsők között nyerte el akkreditációját és az 1994/1995-ös tanévben indult, 2024-ben már 30. éves jubileumát ünnepelheti. A modernkori program mellett fokozatosan újabb programok megalapítására került sor. Először a történelem szak többi történelmi korszaka (középkor, ókor) szerveződött önálló programokba, majd a történészekkel korábban is együttműködő Néprajz- és Kulturális Antropológia Tanszék mellett jött létre program, illetve a politikatudomány is saját programmal csatlakozott.
A MAB plénuma 2002-ben engedélyezte, hogy Interdiszciplináris Doktori Iskola néven 2 tudományterületen (6. Bölcsészettudományok és 5. Társadalomtudományok), illetve 3 tudományágban (6.1 Történelemtudományok, 6.7 Néprajz és kulturális antropológia, 5.5 Politikatudományok) doktori képzést és habilitációs eljárást folytasson.
A MAB az iskolát 2019 júliusában – a működési feltételek folyamatos biztosítása esetén – 2024. július 19-ig 14 megfelelt törzstaggal akkreditálta. Az IDI törzstagjai 2021 őszén a következők: Prof. Dr. Grüll Tibor, Prof. Dr. Fedeles Tamás, Prof. Dr. Sashalmi Endre, Prof. Dr. Hornyák Árpád, , Dr. Bebesi György, Dr. Bánkuti Gábor, Prof. Em. Dr. Font Márta, Prof. Em. Dr. Visy Zsolt, Prof. Em. Dr. Fischer Ferenc (történelemtudományok); Pálné Prof. Dr. Kovács Ilona, Prof. Dr. Kákai László, Prof. Dr. Tarrósy István (politikatudományok); Prof. Dr. Vargyas Gábor, Prof. Dr. Nagy Zoltán, Prof. Em. Dr. Kisbán Eszter, Dr. Farkas Judit, (néprajz- és kulturális antropológia).
Jelenleg az IDI-nek már hat programja működik, 2021-ben engedélyezte az Oktatási Hivatal az angol nyelvű képzést. Az alapítástól Ormos Mária (történelemtudományok), majd Kisbán Eszter (néprajz- és kulturális antropológia), őt követően Fischer Ferenc (történelemtudományok) volt az iskola vezetője, 2020 februárjától Pálné Prof. Dr. Kovács Ilona akadémikus (politikatudományok) vezeti az Interdiszciplináris Doktori Iskolát.
Prof. Dr. Fedeles Tamás DSc
egyetemi tanár
Interdiszciplináris Doktori Iskola vezető
egyetemi tanár
Ókortudományi Doktori Program programvezető
professor emerita
Középkori és Koraújkori Doktori Program programvezető
egyetemi docens
„Európa és a magyarság a 18-20. században” Doktori Program programvezető
professor emeritus
Néprajz – Kulturális Antropológia Doktori Program programvezető
intézetigazgató egyetemi tanár
Politikatudományi Doktori Program programvezető
igazgató, egyetemi tanár
Nemzetközi Politika Program [International Politics Programme]
programvezető
Ókortörténeti
Doktori Program
A Kárpát-medence és az antik világ népeinek története, kultúrája és kapcsolataik az ókorban
Középkori és Koraújkori Doktori Program
"A Kárpát-medence és a szomszédos birodalmak 900-1800"
Pécsi Tudományegyetem | Kancellária | Informatikai és Innovációs Igazgatóság | Portál csoport - 2020.