Gyászhír | Elhunyt Bacsó Béla

március

gyászhír

71 éves korában elhunyt Bacsó Béla esztéta, egyetemi tanár, a PTE Esztétika Tanszékének korábbi tanára, majd vezetője (1995-1997), a PTE Irodalomtudományi Doktori Iskolájának egykori tanára.

Bacsó Béla legendás óráin több generációnyi pécsi esztéta, filozófus és irodalmár nőtt fel, akik nem pusztán a kortárs filozófiai és művészetelméleti gondolkodásba kaptak életre szóló bevezetést, de olyan mentorra, sőt később barátra is lelhettek benne, aki pályájukat egyengette, akihez bármilyen problémával fordulhattak, mindig megértő és segítő támogatásra találtak. A Bacsó Béla által fordított szövegek, az általa szerkesztett folyóiratok és kötetek sokasága mind a mai napig számos bölcsészettudományi diszciplína alapvető és megkerülhetetlen olvasmányai, az általa írott könyvek és tanulmányok ismerete nélkül jóval szegényebb lenne mind a filozófia, mind az esztétika, mind az irodalomtudomány hazai közege. Ahogyan jóval szegényebbek lennénk mi magunk is.