Dr. Polyák Gábor Voltaire díjat vehetett át

február

kitüntetés

A Potsdami Egyetem 2020. január 15-én negyedik alkalommal adta át a Voltaire Díját a toleranciáért, a népek közötti megértésért és a különbözőségek tiszteletéért végzett munka elismeréseként.A

Friede Springer Stiftung által támogatott díjat 2017 óta egy olyan kutató kapja, aki kiemelkedő mértékben kiállt a tudományos kutatás és az oktatás szabadságáért, valamint a véleménynyilvánítás szabadságáért.

A díjat ebben az évben Dr. Polyák Gábor, a PTE BTK Kommunikációs- és Médiatudományi Tanszékének docense kapta. Az oklevél szerint a díj az egyetemi oktatóként és civil aktivistaként kifejtett tevékenység elismerése. A díjazott „egy nehéz politikai környezetben fáradhatatlanul kiáll a sajtó- és médiaszabadságért. Így Polyák Gábor analitikus, nyitott és pártatlan hangot képvisel ebben a világban.”

A Potsdami Egyetem a PTE partnere a European Digital UniverCity (EDUC) projektben.

Gratulálunk, munkájához további sikereket kívánunk!