február

kitüntetés

UnivPécs | Pécs a tudomány, a magas szintű felsőoktatás városa

A Pécsi Tudományegyetem a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett ünnepi szenátusi ülésén három új díszdoktort avatott: Csépe Valéria pszichológus professzor asszonyt, Antonino Germano idegsebész professzort és Hugh Sherman közgazdász professzort. Az ünnepség keretében Egyetemi emlékgyűrűk, Professor Emeritus címek, Címzetes egyetemi docensi címek, Pro Doctorandis Universitatis Quinqueecclesiensis Díjak és Tehetségcentrum elismerések átadása történt. Hatvanöten vehettek át PhD, ketten pedig DLA oklevelet.

UnivPécs | Pécs a tudomány, a magas szintű felsőoktatás városa

Miseta Attila rektor ünnepi beszédében kiemelte, hogy három kiváló tudóssal bővül a mai napon a Pécsi Tudományegyetem díszdoktori köre. Az egyetem vezetője hangsúlyozta, mindent megtesznek annak érdekében, hogy még intenzívebb, szorosabb kapcsolatot ápoljon a PTE a díszdoktoraival. A meghitt ünnepség talán legemelkedettebb momentuma az volt, amikor Csépe Valéria pszichológus professzor köszöntője zárásaként így fogalmazott: "Pécs a tudomány, a magas szintű felsőoktatás városa."

A teljes cikk elérhető itt.