Romológia és Nevelésszociológia Tanszék - Konferenciák

2001. február 16-17-én tartotta első konferenciáját az akkor már hivatalosan is önálló tanszékként létező Romológia Tanszék. A Romológia a felsőoktatásban és a kutatásban címet viselő hazai konferencia alapvetően találkozási pontot biztosított a cigánysággal foglalkozó különböző társadalmi alrendszerekben dolgozó szakemberek, kutatók, oktatók számára. Ez volt tehát az első tudományos konferencia, melyet több követett. Rögtön 2001 őszén a Cigány nyelvek nemzetközi szemináriuma következett, 2002 novemberében a Friss kutatások a romológia körében majd pedig 2007-ben a Tízéves a romológia címmel rendeztünk tudományos konferenciát. Ezeknek a rendezvényeknek mindig is célja volt hogy a romológiával foglalkozó vagy az az iránt érdeklődő hallgatóságot összehozza és alkalmat teremtsen számukra a párbeszédre a cigánysággal kapcsolatban.

2012-ben a Romológia és Nevelésszociológia Tanszék oktatói és kollégái úgy döntöttek, hogy ezentúl minden évben megszervezik a Romológus Konferenciát a májusi hónapban. Azóta minden évben a Neveléstudományi Intézettel és az „Oktatás és Társadalom” Neveléstudományi Doktori Iskolával összehangoltan szervezzük ezeket az eseményeket. Idén a VII. Romológus Konferenciát szerveztük. A mára már hagyománynak tekinthető tudományos rendezvényre minden évben várjuk a végzett romológus hallgatóinkat, a romológiával foglalkozó szakembereket és a romológia iránt érdeklődőket. A konferenciákról és az ott elhangzott legjobb előadásokról a Gypsy Studies kötetek nyújtanak tudósítást, így bátran ajánljuk olvasóink figyelmébe.

2022. őszén első ízben került megrendezésre az Országos Romani Nyelvi Konferencia a Romológia és Nevelésszociológia Tanszék Romani Nyelvi Műhelye szervezésében.

Romológus Konferencia

I. ROMOLÓGUS KONFERENCIA