Nemzetközi konferenciánk célja az akadémiai kutatás és a szakmai együttműködés összehangolása a művelődési, tanuló, érdekképviseleti, társadalmi felzárkózást előmozdító, valamint munkaközösségek szervezeti alapú működtetése, fejlesztése területén mind az intézményi, mind a civil, mind a vállalati szférában, illetve a konferencián megmérettetett jógyakorlatok beépítése az egyetemi képzésbe.
A konferencia arra törekszik, hogy a közösség fogalmáról is vitát indítva, és azt a társadalomban zajló folyamatok eredményének tekintve gondolkodjon a közösségi kapcsolatokról, az együttműködések dinamikájáról, a közösségi identitásról.
Hogyan folytatnak párbeszédet e közösségek? Megoszthatók-e a jó gyakorlatok, a tapasztalatok? Mindez hogyan illeszthető be hatékonyan a képzésekbe? E kérdések kibontására a kétnaposra tervezett rendezvény első napján konferenciaelőadásokra és az azokra épülő szakmai-tudományos vitára invitáljuk tisztelt résztvevőinket. A második napon kisebb csoportokra bontott műhelyvitákat tervezünk.
Szervezők
- PTE Bölcsészettudományi Kar Humán Fejlesztési és Művelődéstudományi Intézet
- MTA PAB Könyvtár és Művelődéstudományi Munkabizottság
- Határokon Túli Magyarságért Alapítvány
- PTE BTK Társadalmi Befogadás Szakkollégium
Szervezőbizottság tagjai
- Koller Inez Zsófia, PhD
- Minorics Tünde Mariann, PhD
- Várnagy Péter, PhD, habil
Részletek
Időpont: 2023. november 8–9.
Helyszín: Határokon Túli Magyarságért Alapítvány, Pécs, János u. 22.
Online csatlakozás: a PTE TEAMS felületén