4. Közösségek és Szervezetek Konferencia

pic

Nemzetközi konferenciánk célja az akadémiai kutatás és a szakmai együttműködés összehangolása a művelődési, tanuló, érdekképviseleti, társadalmi felzárkózást előmozdító, valamint munkaközösségek szervezeti alapú működtetése, fejlesztése területén mind az intézményi, mind a civil, mind a vállalati szférában, illetve a konferencián megmérettetett jógyakorlatok beépítése az egyetemi képzésbe.

A konferencia arra törekszik, hogy a közösség fogalmáról is vitát indítva, és azt a társadalomban zajló folyamatok eredményének tekintve gondolkodjon a közösségi kapcsolatokról, az együttműködések dinamikájáról, a közösségi identitásról.

Hogyan folytatnak párbeszédet e közösségek? Megoszthatók-e a jó gyakorlatok, a tapasztalatok? Mindez hogyan illeszthető be hatékonyan a képzésekbe? E kérdések kibontására a kétnaposra tervezett rendezvény első napján konferenciaelőadásokra és az azokra épülő szakmai-tudományos vitára invitáljuk tisztelt résztvevőinket. A második napon kisebb csoportokra bontott műhelyvitákat tervezünk.

Szervezők

• PTE Bölcsészettudományi Kar Humán Fejlesztési és Művelődéstudományi Intézet
  • MTA PAB Könyvtár és Művelődéstudományi Munkabizottság
  • Határokon Túli Magyarságért Alapítvány
  • PTE BTK Társadalmi Befogadás Szakkollégium

Szervezőbizottság tagjai

• Koller Inez Zsófia, PhD
  • Minorics Tünde Mariann, PhD
  • Várnagy Péter, PhD, habil

Időpont: 2023. november 8–9.
Helyszín: Határokon Túli Magyarságért Alapítvány, Pécs, János u. 22.
Online csatlakozás: a PTE TEAMS felületén

RÉSZLETES PROGRAM