PTE BTK vendége | Prof. Chris Hann: The demise of the Uyghur peasantry

Előadás | Prof. Chris Hann: The demise of the Uyghur peasantry

PTE BTK, M épület, 116-os terem (Pécs, Rókus u. 2.)

A Pécsi Tudományegyetem Interdiszciplináris Doktori Iskola Néprajz – Kulturális Antropológia Doktori Programja mindenkit szeretettel vár Prof. Chris Hann (Max Planck Institute for Social Anthropology) The demise of the Uyghur peasantry című előadására, amely a PTE BTK Vendége pályázat támogatásával valósul meg.

A vidék modernizációja világszerte téma úgy a magyar néprajzban, mint a nemzetközi antropológiában. A folyamat különösen fájdalmas akkor, amikor az “utóparasztok” etnikai diszkrimináció miatt nem találnak bérmunkát a városokban. A falvakban a hatalom idegen kézben van, ami a fejlődés formáit és lehetőségeit meghatározza. Ildikó Bellér-Hann első külföldi kutatóként már a múlt században megkezdte terepmunkáját a kasgári parasztok között. 2006-7-ben Chris Hann-nal együtt folytatta munkáját kelet-Xinjiangban, a qumuli oázisban, ahol a lakosság zöme már régóta kínai. Előadásában Chris Hann egy kis hegyi közösség sorsát követi nyomon 2012-ig, a régi parasztháztartások teljes felbomlásáig.

Kapcsolattartó