Nemzetközi tudományos publikációkat támogató program

Nemzetközi tudományos publikációkat támogató program a PTE BTK-n
2024/25 őszi szemeszter

A pályázat célja

A PTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának vezetése az intézményi szakmai célok elérése és a nemzetközi tudományos megjelenés ösztönzése érdekében publikációs tudománytámogatási programot hirdet. A program célja, hogy a Karon megvalósuló kutatási projektek eredményei a szélesebb nemzetközi tudományos térben is ismerté váljanak, és a Kar nemzetközi láthatóságát javítsák. A minőségi tudományos publikációk megjelenését a program többféle módon kívánja ösztönözni:

1.    Támogatás a tudományos közlemények nyelvi lektorálására vagy fordítására
2.    Nemzetközi megjelenésű tanulmányok jutalmazása

A pályázók köre

A programban a Kar minden PTE BTK affiliációval rendelkező oktató (kutató) és aktív jogviszonnyal rendelkező doktorandusz vehet részt. A pályázás elbírálása folyamatos, havonta két alkalommal ül össze a dékán által kijelölt szakmai bizottság (dékánhelyettes, a kari gazdálkodási osztály munkatársa és egy kari oktató).

A pályázat benyújtásának módja

1.Támogatás a tudományos közlemények nyelvi lektorálására vagy fordítására
A pályázatnak tartalmaznia kell a pályázati űrlapot, az indikatív árajánlatot a lektorálást vagy fordítást végző vállalkozótól/cégtől és kéziratot.

2.Nemzetközi megjelenésű tanulmányok jutalmazása
A pályázatnak tartalmaznia kell a pályázati űrlapot, a megjelent tanulmányt vagy az igazoltást a tanulmány elfogadásáról.

A pályázat benyújtásának határideje

1.Támogatás a tudományos közlemények nyelvi lektorálására vagy fordítására
A pályázatot folyamatosan lehet benyújtani elektronikus formában 2025. június 15-ig.

2.Nemzetközi megjelenésű tanulmányok jutalmazása
A pályázatot folyamatosan lehet benyújtani 2025. március15-ig.

A pályázat dokumentumai

Pályázati kiírás

Elektronikus pályázati űrlap a tudományos közlemények nyelvi lektorálására vagy fordítására

Elektronikus pályázati űrlap a nemzetközi megjelenésű tanulmányok jutalmazása

A pályázattal kapcsolatos tájékoztatás hauser.zoltan@pte.hu  vagy labadi.beatrix@pte.hu címen kérhető.