A Horvát Köztársaság elismerő oklevelét adományozták a Horvát Tanszéknek

február

kitüntetés

A Horvát Köztársaság elismerő oklevelét adományozták a Horvát Tanszéknek

Kolinda Grabar-Kitarović a Horvát Köztársaság elnök asszonya 2020. február 4-én a „HORVÁT KÖZTÁRSASÁG ELISMERŐ OKLEVELÉT” adományozta a PTE BTK Horvát Tanszékének a magyarországi horvátok nyelvének és irodalmának népszerűsítésében valamint a Horvát Köztársaság és Magyarország kulturális kapcsolatainak előmozdításában elért kimagasló eredményeiért. A kitüntetés nem csak a Horvát Tanszék mostani diákjainak, oktatóinak és adminisztratív dolgozóinak munkáját ismeri el, hanem a Tanszék 70 éves fennállása során itt tanult diákok vagy dolgozott kollégák teljesítményét is.

Az ünnepségen dr. Prodán Ágnes a Horvát Tanszék nyugalmazott oktatója „HORVÁT FONAT-REND” kitüntetésben részesült a fordítás elméletének és gyakorlatának valamint a horvát-magyar irodalmi és kulturális kapcsolatok kutatásának terén elért kimagasló eredményeiért.