Spéder Zsolt kapta idén a Magyar Szociológiai Társaság Angelusz Róbert-díját

február

kitüntetés

A Szociológia Tanszék professzora, Spéder Zsolt kapta idén a Magyar Szociológiai Társaság Angelusz Róbert-díját.

A díjról: a Magyar Szociológiai Társaság a 2010–ben elhunyt Angelusz Róbert emlékére létrehozta a kétévente kiosztásra kerülő Angelusz Róbert Egyetemi Oktatói Díjat, amellyel olyan iskolateremtő tanárokat tüntet ki, akik a leendő szociológusgenerációk kinevelésért sokat tesznek. Olyan oktatók javasolhatók a díjra, akik oktatói munkájukban kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, sikeresen járulnak hozzá a tehetséges szociológushallgatók kiemelkedéséhez, pályájuk elindulásához, és meghatározó szerepet játszanak az egyetemi szociológiai oktatás képzési profiljának sikeres megújításában.

Az elismeréshez szívből gratulálunk!

A laudációt a díjat odaítélő bizottság elnöke, Szelényi Iván akadémikus, a Yale University és a New York University emeritus professzora tartotta. A laudáció szövege itt érhető el.